Okuma hatası nasıl azaltılır?

MustafaG27

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-7500U
gt940 mx 2 gb
12gb ram
1 tb HDD
Deneme sınavlarında 90 soruda genellikle 4 okuma hatası yapıyorum nasıl çözebilirim? Kısa sürede halletmem lazım...
Yani 5 saat gibi...
Yarın deneme sınavım var biraz hızlı olması gereken bir durum...

@MustafaG27 @knaqUantom

Kısa sürede çözülecek iş değil, düzenli kitap okuyarak düzeltebilirsiniz ancak.

Düzenli kitap okuyabilirsin veya okuma egzersizleri yapabilirsin öyle hemen hızlı olamaz deneme sınavından önce de okuyabilirdin.

Her ne kadar sıradan bir öneri olsa da kitap okumak büyük ölçüde okuma hatalarınızı düzeltip hızlandıracak bir aktivite. Kitap okumaya merak saldığınız konuyu kapsayan bir kitap alarak başlayabilirsiniz. İyi günler dilerim.

90 soru dediğine göre LGS öğrencisisin. Önündeki süreçte de kitap okumaya ayıracak vaktin yok. Hem deneme hem de LGS için yok. O yüzden paragraf soruları çözüp soru kalıplarına alışman lazım. Belki de paragrafta önemli bulduğun yerlerin altını çizebilirsin. Tekrar metni okumaktansa sadece altını çizdiğin cümlelere bakarsın böylelikle.

90 soru dediğine göre LGS öğrencisisin. Önündeki süreçte de kitap okumaya ayıracak vaktin yok. Hem deneme hem de LGS için yok. O yüzden paragraf soruları çözüp soru kalıplarına alışman lazım. Belki de paragrafta önemli bulduğun yerlerin altını çizebilirsin. Tekrar metni okumaktansa sadece altını çizdiğin cümlelere bakarsın böylelikle.

Bence paragraf çeşitlerinin hepsine sürekli çalışmak faydalı değil. Şahsen ben faydasını göremedim. Onun yerine okuduğum metni anlamaya dayalı etkinlikler yapardım. Tabii ki sizde durum farklı olabilir. @MustafaG27

Bence paragraf çeşitlerinin hepsine sürekli çalışmak faydalı değil. Şahsen ben faydasını göremedim. Onun yerine okuduğum metni anlamaya dayalı etkinlikler yapardım. Tabii ki sizde durum farklı olabilir. @MustafaG27
Zaten paragraf sorusu cozdukce bir şeyler okumuş olacak. Uzun vadede kitap okuması faydalı ama ortada uzun bir vade yok.

Hem paragraf çözüyorum hem de kitap okuyorum fakat düzelmiyor.
Ayrıca Lgs ye daha 1 senem var 7. sınıfım.
Şey diye düşünüyorum acaba depremden mi kaynaklı olarak okuma hatalarım arttı?
@Finisterre @Termit

Hem paragraf çözüyorum hem de kitap okuyorum fakat düzelmiyor.
Ayrıca Lgs ye daha 1 senem var 7. sınıfım.
Şey diye düşünüyorum acaba depremden mi kaynaklı olarak okuma hatalarım arttı?
@Finisterre @Termit
Düzenli olarak çözmeye devam et. Altını çizmek de işine yarayabilir dediğim gibi.

Netlerin dalgalanıyor da olabilir, çok kafana takmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı