Okunması gereken kitaplar ?

Kategori kategori sunuyorum.
Tarih istiyorsan Yüzyılın Kitabı adlı kitabı okuyabilirsin.
Felsefe istiyorsan Soife' nin Dünyası. Bunu şiddetle tavsiye ederim.
Suç-polisiye istiyorsan Kanunsuz' u okuyabilirsin.
Gerilim istiyorsan Göz Koleksiyoncusu. Pek önermem bu kitabı. Cesaret gerektiriyor. Yani ben okurken bir hayli korktum. Zor atlattım tesirini. Korkacak pek de bir şey yokmuş ya gerçi :D
Onun haricinde George Orwell' ın 1984 ve Hayvan Çiftliği adlı kitaplarını okuyabilirsiniz.
Aşk gibi bir şey istiyorsanız Romantika iyidir.
Dünya klasiği isterseniz Sefiller, Suç ve Ceza, İki Şehrin Hikayesi' ni öneririm.

Kategori kategori sunuyorum.
Tarih istiyorsan Yüzyılın Kitabı adlı kitabı okuyabilirsin.
Felsefe istiyorsan Soife' nin Dünyası. Bunu şiddetle tavsiye ederim.
Suç-polisiye istiyorsan Kanunsuz' u okuyabilirsin.
Gerilim istiyorsan Göz Koleksiyoncusu. Pek önermem bu kitabı. Cesaret gerektiriyor. Yani ben okurken bir hayli korktum. Zor atlattım tesirini. Korkacak pek de bir şey yokmuş ya gerçi :D
Onun haricinde George Orwell' ın 1984 ve Hayvan Çiftliği adlı kitaplarını okuyabilirsiniz.
Aşk gibi bir şey istiyorsanız Romantika iyidir.
Dünya klasiği isterseniz Sefiller, Suç ve Ceza, İki Şehrin Hikayesi' ni öneririm.
Bu yıl 9.sınıfa geçtim. Geçenlerde 1984'ü okumaya başladım ama biraz ağır geldi gibi 10. sınıfta okumayı planlıyorum onu. Bugün Hayvan Çiftliğini alacam.

Hayvan Çiftliği biraz daha masalsı kalıyor. Ama bir o kadar da ders verici kitap. Her yaşın anlayabileceği bir düzeyde. Onu okuyup sonrasında 1984' ü okuyabilirsin. Zira ikisi de yazarın çağımıza damga vurmuş mükemmel eseri.

Bu yıl 9.sınıfa geçtim. Geçenlerde 1984'ü okumaya başladım ama biraz ağır geldi gibi 10. sınıfta okumayı planlıyorum onu. Bugün Hayvan Çiftliğini alacam.

1984 sıkıcı bir kitaptır ama güzel kitaptır. ;)

Akıcı olarak okuduğum en son roman Psikoz'du, öneririm, Suç ve Cezayı geçenlerde bitirdim güzeldi Dostoyevski'nin Budala kitabını da öneririm zorlanmazsın okurken, Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını da öneririm yeni bitirdim bu kitap çok şey katabilir kişiden kişiye değişir.

Not olsun dünya klasiği tercih ederken de tam metin olanları tercih et, İş Bankası yayınları mesela tam metindir.

Mercan Adası okuyabilirsin. Gerçekten çok güzel bir kitap. Bu arada aranızda Moby Dick okuyan var mı? Küçükken kitaplardan soğutan bir kitaptır kendisi.

1. İki şehrin hikayesi
  2. Witcher serisi (Özelliklede witcher oynuyorsan.)
  3. Suç ve Ceza
  4. Yeraltında notlar
  5. Fareler ve insanlar (İnsanların ne kadar şerefsiz olabiceği kitabın sonunda verilir.)
  6. Sefiller (Bazıları önemiş ve sağlamdır.)
  7. Monte kristo kötü
  8. Tom sawyer (Kendini yabancı dil konusunda geliştirmek istersen başlangıç için harika.)
  9. Kavgam (Adolf Hitler'in siyasi konuda yazdığı muhteşem bir kitap. Ama belki ağır gelebilir.)

1984 sıkıcı bir kitaptır ama güzel kitaptır. ;)

Akıcı olarak okuduğum en son roman Psikoz'du, öneririm, Suç ve Cezayı geçenlerde bitirdim güzeldi Dostoyevski'nin Budala kitabını da öneririm zorlanmazsın okurken, Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını da öneririm yeni bitirdim bu kitap çok şey katabilir kişiden kişiye değişir.

Not olsun dünya klasiği tercih ederken de tam metin olanları tercih et, İş Bankası yayınları mesela tam metindir.
Aldım Hayvan Çiftliğini akşam başlayacam okumaya. Evde sanırsam Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı var. İlk sence hangisini okuyayım?
Kavgam (Adolf Hitler'in siyasi konuda yazdığı muhteşem bir kitap. Ama belki ağır gelebilir.)
O kitabı da yarım bıraktım:LOL: Biraz zaman geçsin onu da okuyacam.

Yeni konular

Geri
Yukarı