Olası Ryzen 3000 Serisi İşlemcilerin Özellikleri

6.png

Haberin gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Sızdırılmış olan bilgiler bu yönde. Tam sistem toplayacaktım bunu görünce hele bir dur dedim. :)

Ryzen 300 serisi güzele benziyor. Ryzen 5 3600 1000 TL gibi bir fiyatı olursa güzel olur.
Hayal olur o dediğiniz liste fiyatı bile 1000 TL bu ürününü getirecek şirketler ve devlet ile neredeyse fiyat 1500-2000 TL arası dolaşır ve AMD 7 NM işlemcilere çok büyük bir yatırım yaptı liste fiyatı resmi olmadığı için inandırıcı gelmiyor.Ve ikinci nesil 2600 işlemcilerden ucuz olması imkansız.

Türkiye içinde, işlemcilerin fiyatlandırması genellikle global piyasa çıkış fiyatının %25 üzerinde oluyor. AMD nin chiplet tasarımı ve 7nm teknolojisi üretim maliyetlerini yarı yarıya düşüren bir etken. Nitekim Ryzen 1000 serisinde 1800X 499$ ile piyasa çıkmıştı ancak muadili olan 2700X 329$ fiyat etiketi ve soğutucu içeriği ile piyasa çıkmıştı. Bu tür bilgi sızdırmaları genellikle PR amaçlı olduğunu düşünüyorum, nihai fiyatlandırmada belki 10-20$ fark olabilir, ancak Ryzen 2000 serisinde de benzer bilgiler sızmıştı ve büyük oranda doğrulanmıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı