Olay 41 Kernel Power Mavi Ekran Problemi

tgrlylmz

Decapat
Makaleler
1
2 aydır laptopumun genellikle oyun oynarken bir anda kapanması sorunuyla boğuşuyorum. NVIDIA ekran kartım arızalı diye Intel (dahili) ekran kartıma geçtim fakat birkaç gün sonra bunda da bir anda kapanmaya başladı. Servise götürdüm 3 defa, bir sorun olmadıklarını söylediler. Eve getiriyorum, oyun oynarken bir anda kapanıyor. En son termal macun çektiler, temizlik vs. yaptılar fakat olay günlüğünde fark ettim ki bir anda kapandığında olay 41 kernel power hatası görülüyor arkadaşlar. Bunu nasıl çözebilirim? Ek olarak 7-8 ay önce SSD taktım laptoba. 2-3 aydır da kapanma sorunum var, bi' ara laptobumun kasasını değiştirmiştim kendim, az çok anlarım yani ondan. 2 hafta sonra başladı bu sorun. BIOS güncel. Ayrıca henüz ısınmadan kapanıyor. Olay günlüğüne bakmayı yeni akıl ettim, artık ümidim tükenmişti. Çözen arkadaşlar adaptörü değiştirerek yani güç kaynağını değiştirerek çözmüşler. Arkadaşlar sorunum ekran kartım mıdır, yoksa ben de adaptörümü mü değiştireyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma olup olmadığını programla kontrol ediyorsan boşta ve yükteki değerleri nedir?

Isınma olup olmadığını programla kontrol ediyorsan boşta ve yükteki değerleri nedir?

Hocam verileri kaydetmemiştim fakat işlemci ısı değerleri 65-70'i geçmiyordu oyun oynarken, grafik işlemcisi de 55-58 arası gidip geliyordu yüklü halde iken.

Hocam boş yere 200 TL vermek istemiyorum açıkçası çünkü bulduğum adaptörler yan sanayi ürünü orijinal olsa içim yanmaz. Başka adaptörü laptopta takarak denemek için tamamen aynı laptopun aynı modeli olması gerekir değil mi?
Aynı laptobun adaptörü olsa iyi olur fakat girdiği uç kısmı Voltaj ve Amper değerleri aynı olmalı.

Aynı laptobun adaptörü olsa iyi olur fakat girdiği uç kısmı Voltaj ve Amper değerleri aynı olmalı.
Teşekkürler hocam artık bulmaya çalışacağım mecbur.

Youtube da teknik takip adlı bir kanal var dostum ben yandım sen yanma tamir ettir demiyorum ama bir tavsiyesini al derim.
İletişime geçeyim bakalım. Sağolasın ...

Hocam boş yere 200 TL vermek istemiyorum açıkçası çünkü bulduğum adaptörler yan sanayi ürünü orijinal olsa içim yanmaz. Başka adaptörü laptopta takarak denemek için tamamen aynı laptopun aynı modeli olması gerekir değil mi?
Öncelikle aynı marka ve model olmasına gerek yok en azından pc'yi denemek için söylüyorum aynı değerlere sahip başka şarz da deneyebilirsin kapanıyor mu diye.Bu arada dediğim kanala ulaşabildin mi her hangi bir şey yaptın mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı