Olay Görüntüleyicisi'nde AMD Ryzen Master Driver hatası

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba

Olay Görüntüleyicisi'nde bu hatayı almaktayım. Önemli midir, gidermeli miyim bir zarar var mıdır bilgisayarın çalışmasına? 3 senedir mavi ekran almıyordum, bugün bir kere aldım, hata kodunu göremedim ne yazık ki. Sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum, sizlere danışmak istedim. 2 hafta önce masaüstüm resetlendi, yaklaşık 2 hafta boyunca günde bir kez. Olay Görüntüleyicisi'nde EXPLORER.EXE hatası olarak gözükmüştü. O gitti bugün de bahsettiğim gibi 3 sene sonra ilk defa mavi ekran aldım.

Ekran görüntüsü 2022-10-18 203149.jpg
Ekran görüntüsü 2022-10-18 204243.jpg

Ben de sizin gibi çözümü bulamayıp driverların günceli çıkmış mı ona baktım anakartımın sitesinden yoktu, varsa onları deneyebilirsiniz. Ben de eski driverlardan kurdum, yeniden başlattım sonra yine güncele çektim. Mavi ekran almadım fakat Olay Görüntüleyicisi'nde o hata hala çıkıyordu. Sonraki haftalarda bu rapor otomatik Microsoft'a gitmiş olması lazım ki yaklaşık 3 hafta gibi bi süre sonra Windows güncelleme aldı, o günden sonra da bir daha ne explorer.exe hatası ne de mavi ekran çıkmadı. Eğer sizde aşırı fazla mavi ekran çıkıyorsa durum benimkinden de ileri safhada olabilir.

Geri
Yukarı