Olmayan şeyleri görmek

Yaşadığınız hastalık şizofrenlik. Ama eğer yaşınızı gerçekten doğru girdiyseniz konunun troll olduğu kesin. Çünkü o yaşta birinin bu hastalığı bilmeme ihtimali yok.

Mesela benim hep bir oyun bilgisayarımın olmasını istiyordum. Bazen akşam üşüdüğüm için kalkıyorum ve orada bilgisayar görüyorum. Onu alıp gözümün önüne koyuyorum onu hissede biliyorum. Dokunuyorum diyorum ki kendime bu var. Burada bilgisayar var. Gözümün önüme koyuyorum. Sonra elimde olmadan sağ tarafıma bakınca da 1 saniyeliğine sonra önüme baktım da hızlıca yok oluyor. Bilgisayar gözüm önümde yok oluyor. Sonra bazen koltuğun üzerinde görüyorum bilgisayarı. Fakat ellediğimde sadece katlanmış kıyafet olduğunu görüyorum. Sonra tekrar aynısı olunca gözümü kırpmadan bilgisayara bakıyorum. Göz kırpınca yok oluyor. Üzülüyorum tabii ki de diyorum ki buradaydı. Nerede diye şaşırıyorum. Sadece akşam uyandığımda oluyor. Sürekli arıyorum. Yastığın altına bakıyorum ama bulamıyorum. Üzücü bir şey bu.
Hocam bendede şöyle bir problem var. Mesela çok önceden 2 3 yıl önce gittiğim bir yerde klostrofobik hissediyorum şuanda hayalimde orayı canlandırıyorum ve aklımdan çıkmıyor. Orada yürüyorum etrafa bakıyorum kendi hayal dünyamda birşeyleri kaldırıp birşeyler ekliyorum. Rahat 1 saat öyle takılı kalıyorum. Genelde uyumadan önce oluyor. Uyku sorunu çekiyorum bu yüzden. Satranca başlayınca odaklanma sorunum gider sandım, evet gitti ama yeni bir sorun geldi. Sürekli oynadığım oyunları baştan kafamda kuruyorum ve pozisyon arıyorum. Bunların hepsi kafamda uyurken takılıyor ve satranç olayı çok uzun süre geçmiyor. Bı ara şakasız gece 11 gibi yattığım yataktan aciktigim için gece 3 de uyanık ve hala pozisyon düşünerek kalktım. Sanki uykumdada yapıyormuşum gibi bunu. Bir ara annemler uyurgezer şekilde (satranç takımım her zaman aynı yerde) gidip onu alıp yarı yolda elimden düşürüp tekrardan yatağa girdiğimde şahit olmuşlar. (Babam oturma odasından kahkaha ata ata izlemiş beni arkamdan "m*l" diye bağırmış duymayinca da anlamış olayı.

Hocam bende de şöyle bir problem var. Mesela çok önceden 2 3 yıl önce gittiğim bir yerde klostrofobik hissediyorum şu anda hayalimde orayı canlandırıyorum ve aklımdan çıkmıyor. Orada yürüyorum etrafa bakıyorum kendi hayal dünyamda bir şeyleri kaldırıp bir şeyler ekliyorum. Rahat 1 saat öyle takılı kalıyorum. Genelde uyumadan önce oluyor. Uyku sorunu çekiyorum bu yüzden. Satranca başlayınca odaklanma sorunum gider sandım, evet gitti ama yeni bir sorun geldi. Sürekli oynadığım oyunları baştan kafamda kuruyorum ve pozisyon arıyorum. Bunların hepsi kafamda uyurken takılıyor ve satranç olayı çok uzun süre geçmiyor. Bir ara şakasız gece 11 gibi yattığım yataktan aciktigim için gece 3 de uyanık ve hala pozisyon düşünerek kalktım. Sanki uykumdada yapıyormuşum gibi bunu. Bir ara annemler uyurgezer şekilde (satranç takımım her zaman aynı yerde) gidip onu alıp yarı yolda elimden düşürüp tekrardan yatağa girdiğimde şahit olmuşlar. (babam oturma odasından kahkaha ata ata izlemiş beni arkamdan "m*l" diye bağırmış duymayinca da anlamış olayı.

Aynısı daha önceden oynadığım oyunları (özellikle savaş oyunları örneğin CoD) aklımda sanki ben oynuyormuş gibi yapıyorum ana karakter benim aklımda takım arkadaşları üretiyorum dışarı çıkınca bir savaş antfosveri yapıyorum sanki bir görevde değmişim gibi yapıyorum kendi kendime diğer karakterlere istihbaharat veriyorum dışarıda sanki görevdeyim ve bir adamdan önemli bilgileri almaya gittiğimi düşünüyorum yani yanımda bir programcı olursa oyunun her detayını söyleyip yaptırabilirim evdeyken sanki bir baskın yiyorum helikopter evin duvarını sanki patlatıp beni yok etmeye çalıştıklarını hayal ediyorum.

Yaşadığınız hastalık şizofrenlik. Ama eğer yaşınızı gerçekten doğru girdiyseniz konunun troll olduğu kesin. Çünkü o yaşta birinin bu hastalığı bilmeme ihtimali yok.

Hayır ciddyim ne olduğunu bilmiyorum arkadaş ortamında duyuyorum fakat ne olduğunu bilmiyorum yani duyduğum bir şey fakat ne olduğunu bilmiyorum.

Ağır troll kokusu seziyorum. Böyle saçma konu olamaz. 25 yaşındaki adam bunun bir hastalık olduğunu bilmiyor ve gelip sosyalde konu mu açıyor cidden? Yaşının doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum açıkçası. Troll değilse yapman gerekeni biliyorsun doktora git onuda mı biz söyleyelim?

Ben de anime kızı görüyorum, dokunmaya çalıştığımda agamdan 'Elleşmesene ulan' diye bir ses yükseliyor hep. 😀

Ağır troll kokusu seziyorum. Böyle saçma konu olamaz. 25 yaşındaki adam bunun bir hastalık olduğunu bilmiyor ve gelip sosyalde konu mu açıyor cidden? Yaşının doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum açıkçası. Troll değilse yapman gerekeni biliyorsun doktora git onu da mı biz söyleyelim?

Yaş doğru değil.

Ağır troll kokusu seziyorum. Böyle saçma konu olamaz. 25 yaşındaki adam bunun bir hastalık olduğunu bilmiyor ve gelip sosyalde konu mu açıyor cidden? Yaşının doğru olduğuna kesinlikle inanmıyorum açıkçası. Troll değilse yapman gerekeni biliyorsun doktora git onuda mı biz söyleyelim?
LGs konusuna bakıyor şuan profiline tıklayınca gördüm.

Geri
Yukarı