Olmayan şeyleri görmek

Yanlış kategoriye yazmış olabilir.

Sanırım kimse inanmıyor bunda yapacak bir şey yok bence bunda hastanelik bir durum yok sanırım neyse teşekkürler.
İsteklerini görsel olarak şekillendirebiliyorsun bir problem yok. Çoğu insan akıl hastanesi bahçesi görmemiştir, takma.

Şizofreni diye atıp tutan gençler, lityumdan girip çıkmanız gerek o konuya, diğer türlü konu buraya açılmadan aile müdahele ederdi zaten, çoklu kişilik bozukluğu veya bipolar biriyle bir süre geçirmeden o konularda tutmayın.

İsteklerini görsel olarak şekillendirebiliyorsun bir problem yok. Çoğu insan akıl hastanesi bahçesi görmemiştir, takma.

Şizofreni diye atıp tutan gençler, lityumdan girip çıkmanız gerek o konuya, diğer türlü konu buraya açılmadan aile müdahele ederdi zaten, çoklu kişilik bozukluğu veya bipolar biriyle bir süre geçirmeden o konularda tutmayın.
Hocam burada kimse teşhis koyamaz zaten, her psikolojik sorunu olan delidir mi diyelim akıl hastanesi çıkarımınız bu yüzden mi? Gerçekten birinin profesyonel yardım almasındansa forumda yazan bir metine göre mi hareket etmeli? Sağlık kategorisi gerçekten bu konuda çok saçma, yazdığınıza göre tecrübeniz var belki de bu konuda eğitimlisiniz ama gerçekten konuyu açan kişi yüz yüze profesyonel biriyle görüşmeden bir problem olup olmadığını anlayamayız, konuyu açan kullanıcınında endişesi var ki buraya konu açıyor. İçi rahat ettiyse bilemem, benim etmezdi. Yine de kendi kararı.

Hocam burada kimse teşhis koyamaz zaten, her psikolojik sorunu olan delidir mi diyelim akıl hastanesi çıkarımınız bu yüzden mi? Gerçekten birinin profesyonel yardım almasındansa forumda yazan bir metine göre mi hareket etmeli? Sağlık kategorisi gerçekten bu konuda çok saçma, yazdığınıza göre tecrübeniz var belki de bu konuda eğitimlisiniz ama gerçekten konuyu açan kişi yüz yüze profesyonel biriyle görüşmeden bir problem olup olmadığını anlayamayız, konuyu açan kullanıcınında endişesi var ki buraya konu açıyor. İçi rahat ettiyse bilemem, benim etmezdi. Yine de kendi kararı.
Bahsi geçen ruhsal durumu yaş ortalaması ve yaşam şekliyle ailesinin anlamaması mümkün değil. Şizofren biriyle geçirdiğin süre içinde farklı karakterlerin her şeyinin farklı olduğunu görürsün, biri sütlü kahve sever, diğeri kahveyi ağzına sürmez, bir diğeri günde 1 tane sütlü kahve 10 tane çay içer ve sayıyla içebilir gibi gibi... Sadece "bir şey görebiliyorum, sonra yok oluyor." diyen birine toplu olarak bu şekilde yaklaşmaları kötü ve uzun vadede komik olacak.

Akıl hastanesi veya tımarhane v.b içinde tedavi gören veya topluma geri kazandırılamayacak durumda olan insanların yüz ifadeleri gerçekten çok farklıdır, bir ara eskiz çalışması için 2 hafta kadar ayırmıştım, o koskoca insan yüzlerindeki ifadelerin mikro hallerini her gün sokakta gördüğümü (ama görmezden geldiğimi) anladığımda psikolojiye yaklaşımım değişti. Her psikolojik bariyerde kuyruğunu kıstıran bir toplum nasıl yaratıldı daha çok onu inceliyorum şu an, sürekli bir yetersizlik, eksiklik... bunların ne kadarı psikolojik olarak bilinçaltına ne şekilde işleniyor, kalanı kimyasal olarak nasıl destekleniyor. En ufak durumda düşünüp araştırıp karar almak veya en yakınındaki yasal velisiyle bunu konuşmak yerine nasıl işlediği belli olmayan bir algoritmalar ağında boğulmayı nasıl ve neden tercih ediyor bu son jenerasyonlar.

Sağlık konusu tecrübe paylaşımı için güzel bir yer, sadece biyoloji eğitimi açısından kişisel boşluklarının büyük çoğunluğunun merağın yerini 30 saniyelik tiktok ilgisi alması olduğuna kanaat getirdim getireceğim. Aslında bu tüm hayatları için geçerli olacak sanki.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı