OMEN-15 Gaming Laptop Oyunlarda 90 Derece Isınması normal mi?

CptSpork

Hectopat
Merhaba 2 gün önce MediaMarkt'dan OMEN-15 aldım. (i7 8750h, 16 GB RAM, 1060 6 GB, 2 TB HDD + 256 GB SSD özelliklere sahip.) Memnunum ancak oyunlarda CPU 90, 94 derece oluyor. Bilgisayarın fanlarını yoğun bir şekilde çalıştırma modu "Comfort" var acmadigimda bir oyunda 97 dereceyi gördüm. Arkadaşım bu bilgisayarın daha düşük modelinden aldı, onda da olmuş 1 hafta sonra 90 dereceden 70 derece oynamaya başlamış. Sizce sorun bilgisayarda mı yoksa normal bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ve 90-94 derece oynamak bilgisayara zarar verir mi? Gunde en az 6 saat oynuyacagim da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun sırasındaki verileri fotoğraf ya da video olarak bizimle paylaşırsanız daha verimli olur. Yalnız Cpu-Gpu Mhz, Cpu-Gpu sıcaklık ve kullanımı gibi değerleri paylaşmalısınız. Böylece performansı kesmeden mi bu değerlere çıkıyor yoksa aksi bir durum mu var anlayabiliriz.
Comfort modunu açtığınızda sonuçlar nasıl oluyor? O modlar oyunlarda cihazın soğutulması için var, özellikle kulaklık takar iken açmalısınız diye düşünüyorum.
Sıcaklığın zarar verme durumuna gelecek olursak; tecrübelerimden bahsedeceğim çünkü bu konuda kesin teknik bir bilgi söylenmiyor. Uzun süre giriş seviyesi bilgisayarımı yük altındayken yüksek sıcaklıklarda oynadım hiçbir problemle karşılaşmadım.

Ek olarak eğer bilginiz yeterli ise işlemciye undervolt yapabilirsiniz, böylece sıcaklık değerleri düşecek düşmese bile performansınız artacaktır.
(Benim laptop i7 rtx2060 olanından)
Merhaba zaten burada yazmıştım mayıs'ta alalı 1 yıl olacak neredeyse. Her tülü oyun oynadım diyebilirim. Sadece pil ve sıcaklığını sorduğunuz için ikisine cevap vereceğim. Öncelikle pil olarak oyun dışında gayet iyi oyun oynarken priz şart zaten performansta kayıp oluyor prizde olmazsa. Isınma konusuna gelince şu an yaptığım gibi webde dolaşma dizi film izlerken hiç ses ısınma sorunu yok. Ama oyun oynarken 87'yi görüyor. Çözüm olark bir tane soğutucu alırsanız o sorunda çözülüyor. Anlık olarak sıcaklık değerlerini atacağım ekran görüntüsü olarak. Sıcaklık dert değil. Güzel bir soğutucu ile gayet rahat oynuyosunuz oyunları. 83'ü geçmedi GTA 5'te, zaten CS:GO LoL Valorant tarzı oyunlarda hiç ısınma sorunu yok.

Eki Görüntüle 849231

(Arkada 4 tane pencere açık laptop 4 saattir açık)
Teşekkür ederim sanırsam i5’li olanı tercih edeceğim.90-95 derece olmadığı sürece benim açımdan sıkıntı yok da sadece bir yere aklım takıldı, oyun dışında pili gayet iyi demişsiniz acaba deneyimlediğiniz süreler ne civarda?Gündelik kullanımda 4-5 saat gidiyor mu?

Merhabalar, aynı dizüstünü ben de almak istiyorum ama oyunlardaki sıcaklık değerleri ve gündelik işlerdeki pil ömrü ne durumda acaba?Ve cihazdan memnun musunuz?
Memnun fakat ısı değerleri yine arttı. Komple temizlenmesi ve macunlanmasi gerekiyor. Eğer bakımını aksatmayacaksanız gündelik işleri görüyor. Pili maksimum 4-4,5 saat götürüyor.
Hocam merhaba , rahatsız ediyorum, bir konu hakkında danışmak istiyorum. Hp Omen 17 CB1026NT Kullanıcısıyım,şuan için bir ısınma problemim olmadı, tabi sistemi yoracak çok fazla birley yapmadım,sadece gears 5 oynuyorum

Merhaba rahatsız ediyorum, bir konu hakkında danışmak istiyorum.Hp Omen 17 CB1026NT kullanıcısıyım,şuan bşr problemim yok ama ileride belki undervolt işlemlerini yaparım ( hiçbir bilgim yok bu konuda ) rehber hazırladığınızdan bahsetmişiniz, byöe bir rehber var mı ? Teşekkürler

Hocam undervolt olmadan nasıl düşürdünüz sıcaklığı ?

Memnun fakat ısı değerleri yine arttı. Komple temizlenmesi ve macunlanmasi gerekiyor. Eğer bakımını aksatmayacaksanız gündelik işleri görüyor. Pili maksimum 4-4,5 saat götürüyor.

Tamamdır çok teşekkür ederim.İyi günler.

Memnun fakat sıcaklık değerleri yine arttı. Komple temizlenmesi ve macunlanmasi gerekiyor. Eğer bakımını aksatmayacaksanız gündelik işleri görüyor. Pili maksimum 4-4, 5 saat götürüyor.

Merhaba ne kadar süre sonra macun değiştirmek gerekiyor? Bir iç temizlik için ne kadar süre geçmesi gerek? Her gün ortalama 4 5 saat kullanıyorum diyebilirim. 1 yıl olacak hiç açmadım temizlemedim.

Geri
Yukarı