Omen 15 mi MSI Alpha 17 mi?

Hocam bende MSI Alpha 15 aldım. Güncel driverlar yüzünden siyah ekran sorunu vardı. CS:GO'ya girerken ve bilgisayar AFK kalınca uyandırmama rağmen, ekran gelmiyordu. İncehesap.com'a iade talebinde bulundum. Servis Point'e yollayıp, format atıp geri gönderdiler bana söyledikleri şey MSI'in kendi sitesindeki VGA driverını kullanın...
Hocam ben direkt sorunlarımı yazan bir kağıt hazırladım baktılar panel bozukmuş iade raporu hazırladılar öyle aldım.Bu sorunu yaşayan gördüğüm 5. kişisiniz artık alpha 15 kronik sorunlu diyebilirim sanırım.

Benim hatam geldiği gibi factory seal etiketini söküp 8 GB RAM eklemem oldu. Garanti dışı kalmıyor dediler diye ekledim. Uğraştıkça sinirlerim daha çok bozuldu. DDU çözemediyse temiz kurulumun ne gibi faydası olabilir ki MSI'in kendi sitesindeki sürümde sorunsuz çalışıyor o garip geliyor. MSI’in biosu biraz karmaşık işin içinden çıkamam diye girişmedim.
Garanti dışı kalmış mı dediler hocam etiketi sökünce neden sorun yaşadınız?

Belli mi olur hocam belki temiz kurulumla hallolur bir deneyin isterseniz.

Hocam ben temiz kurulumu da denedim sıkıntı çözülmüyor.Hatta Birleşik Krallık windows isosuyla denedim yine de düzelmedi.Sıkıntı donanımla yazılımın konuşmasında gibi gözüküyor.

Allah Allah hocam 20.11.2 Alpha kullanıcılarında bayağı stabil bir sürüm aslında temiz Windows 10 kurulumu yapıp denediniz mi? Eğer tüm bunlara rağmen olmuyorsa başvurun hakem heyetine az para mı sonuçta.

Hocam bir de şöyle bir sıkıntısı vardı RAM eklemesi yaparken gözüme çarptı hava ızgarası hasarlı bunu açmadan görebilmem mümkün değildi. Bir nevi defolu ürün bu görseli ekliyorum. Monster 20.3 sipariş vermiştim. Uzun süre kargolama olmayınca iptal ettim biraz pişmanım ısınma sorunları yüzünden çekindim çok fazla video konu olunca etkileniyoruz.

Dosya Ekleri

• 397C0E52-00B0-49A4-8AA6-26FBF8396136.png
    397C0E52-00B0-49A4-8AA6-26FBF8396136.png
    521,5 KB · Görüntüleme: 32
Hocam bir de şöyle bir sıkıntısı vardı RAM eklemesi yaparken gözüme çarptı hava ızgarası hasarlı bunu açmadan görebilmem mümkün değildi. Bir nevi defolu ürün bu görseli ekliyorum. Monster 20.3 sipariş vermiştim. Uzun süre kargolama olmayınca iptal ettim biraz pişmanım ısınma sorunları yüzünden çekindim çok fazla video konu olunca etkileniyoruz.
Tabi bunu gören servispoint durur mu yapıştırdı ram takarken zarar vermişsiniz etiketini değil mi? :D Yalnız hocam ızgaralar gözüküyor normalde arkadan baktığınızda dikkat mi etmediniz acaba yoksa o çapraz siyah plastik üstüne mi geliyor hasarlı olan yerin fotodan tam anlayamadım?

Bu direkt ayıplı maldır türketici hakem heyetinin yolu gözüktü.Geçmiş olsun inşallah hızlı ve lehine şekilde çözülür.Monster'ı iptal etmekle iyi yapmışsınız bence çünkü bu bütçeyle monster almak mantıklı gözükmüyor.
Bu direkt ayıplı maldır türketici hakem heyetinin yolu gözüktü.Geçmiş olsun inşallah hızlı ve lehine şekilde çözülür.Monster'ı iptal etmekle iyi yapmışsınız bence çünkü bu bütçeyle monster almak mantıklı gözükmüyor.
Tabi önce servisle görüşmeyi deneyebilirsiniz.Açıkçası beni bayağı telefonlarda beklettiler ve söylediği gün raporu teslim etmediler.Ama neticesinde lehime karar verip geç de olsa çözdüler.

Tabi bunu gören servispoint durur mu yapıştırdı RAM takarken zarar vermişsiniz etiketini değil mi? :D yalnız hocam ızgaralar gözüküyor normalde arkadan baktığınızda dikkat mi etmediniz acaba yoksa o çapraz siyah plastik üstüne mi geliyor hasarlı olan yerin fotodan tam anlayamadım?

Hocam maalesef biraz aceleci davrandım keşke her tarafını tarayıcı misali kontrol etmeliydim. O plastik galiba geçiş yeri tam emin değilim PC de yanımda değil şu an.
Bu direkt ayıplı maldır türketici hakem heyetinin yolu gözüktü. Geçmiş olsun inşallah hızlı ve lehine şekilde çözülür. Monster'ı iptal etmekle iyi yapmışsınız bence çünkü bu bütçeyle Monster almak mantıklı gözükmüyor.

Tabi önce servisle görüşmeyi deneyebilirsiniz. Açıkçası beni bayağı telefonlarda beklettiler ve söylediği gün raporu teslim etmediler. Ama neticesinde lehime karar verip geç de olsa çözdüler.

Ben yakın zamanda İstanbul'a gideceğim daha kısa sürede çözüme ulaşır diye kendim bizzat servispoint'e uğramayı düşünüyorum. Baktım orada ters yapıyorlar tüketici hakem heyeti yolu gözükecek.

Hocam maalesef biraz aceleci davrandım keşke her tarafını tarayıcı misali kontrol etmeliydim. O plastik galiba geçiş yeri tam emin değilim PC de yanımda değil şu an.

Ben yakın zamanda İstanbul'a gideceğim daha kısa sürede çözüme ulaşır diye kendim bizzat servispoint'e uğramayı düşünüyorum. Baktım orada ters yapıyorlar tüketici hakem heyeti yolu gözükecek.
Kesinlikle gitmeniz daha iyi olur.Telefonda pek iyi değiller ama servis hizmetini sunan kişiler iyi diye biliyorum.

Kesinlikle gitmeniz daha iyi olur. Telefonda pek iyi değiller ama servis hizmetini sunan kişiler iyi diye biliyorum.

Beni uğraştıracaklarına eminim. @Ryukly cihazda sorun olmaması beni şaşırttı açıkçası. Aynı sürümü 20.11.2'yi sorunsuz görmek istiyorum temiz kurulumla çözülür mü acaba son birkaç kez kurcalamak istiyorum. Beta sürücülerde bile sorun aynı, CS:GO girişte ekranın gelmemesi ve ekran kararırsa her defasında panelde görüntü yerine ışık sızmalarıyla takılı kalması. hiçbir ürünün monitörü bu kadar gömmem ama 2010 laptop var eski onun ekranından daha çok yansıma yapıyor parlaklık berbat kasa kalitesi soğutması harici hiçbir artısı yok.

Beni uğraştıracaklarına eminim. @Ryukly cihazda sorun olmaması beni şaşırttı açıkçası. Aynı sürümü 20.11.2'yi sorunsuz görmek istiyorum temiz kurulumla çözülür mü acaba son birkaç kez kurcalamak istiyorum. Beta sürücülerde bile sorun aynı, CS:GO girişte ekranın gelmemesi ve ekran kararırsa her defasında panelde görüntü yerine ışık sızmalarıyla takılı kalması. hiçbir ürünün monitörü bu kadar gömmem ama 2010 laptop var eski onun ekranından daha çok yansıma yapıyor parlaklık berbat kasa kalitesi soğutması harici hiçbir artısı yok.
Evet hocam bende pek memnun değilim soğutması haricinde. Dragon Centeri ayrı bir sorun driverleri ayrı bir sorun onları halletsen uyku moduna girince çıkması sorun her an bir şeyi gidebilirmiş korkusuyla kullanıyorsun laptopu :D Temiz kurulumu denemenizi öneririm hocam denemekten zarar gelmez. MSI forumunda alpha kullanan bir arkadaş driver sorununu windows 10 2004 (20H1) sürümünü kurarak çözdüğünü belirtmiş onu da deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı