Omen 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
20000 TL
* Omen 15'in güç kaynağı 200W, Legion 5'inki 230W idi hatırladığım kadarıyla. Çok önemli bir artı.
* Omen 15'lerde performans modunda oyun oynarken pili yiyor. Legino 5'lerde böyle bir sorun yok.
* Omen 15 klavyesi normal TKL çok iyi bir özellik bence.
* Legion 5'in touchpad pozisyonu berbat.
* Omen 15'lerin kasası metal ama ekran ve alt kapak plastik. Legion 5 tümüyle metal.
* Omen 15, Legion 5'e göre daha az yer kaplıyor.
* Legion 5'in giriş çıkışları arkada, Omen 15'te tüm giriş çıkışlar sağ ve solda.
* İkisinin de soğutma performansı iyi.
* HP servisi klavyeniz bozulduğunda yenisini satmaz, tamir için beklemek zorundasınız der. Lenovo'yu bilmiyorum.

* Omen 15'in güç kaynağı 200W, Legion 5'inki 230W idi hatırladığım kadarıyla. Çok önemli bir artı.
* Omen 15'lerde performans modunda oyun oynarken pili yiyor. Legino 5'lerde böyle bir sorun yok.
* Omen 15'lerin kasası metal ama ekran ve alt kapak plastik. Legion 5 tümüyle metal.
* Legion 5'in giriş çıkışları arkada, Omen 15'te tüm giriş çıkışlar sağ ve solda.
* HP servisi klavyeniz bozulduğunda yenisini satmaz, tamir için beklemek zorundasınız der. Lenovo'yu bilmiyorum.

Legion'un kasa ve ekran metal değil. Alt kısmı bilmiyorum. Legion 5'ler hiçbir zaman metal kasayla gelmedi zaten. 5 Pro'da bile bileklerin temas ettiği kullanıcıya bakan kısımda kullanılan materyal plastik.

hocam tkl nedir ?

hocam tkl nedir ?
TKL yani Tenkeyless klavyeler aslında sayısal tuş takımı olmayan tam boy klavyelerdir. Herhangi bir küçültme ya da daraltma işlemi yapılmaksızın, sadece sayısal tuş takımının çıkarılmasıyla tasarlanırlar. Ortalama olarak normal bir klavyenin %80'i kadar boyutları vardır.
böyle açıklanmış bende öğrenmiş oldum :)

Ne oldu.

Hayirli olsun kardeşim. Ne oldu aksama Omen test sonuclari istemistin 😀 Max-P ve MUX kazandi 😄😄

Hocam HP Omen'dan memnun kaldınız mı oyunlardaki FPS ve ısınma durumu nedir? Ben de almayı düşünüyorum fakat bazı yerlerde ısınma problemi var diye gördüm ve korkuttu açıkçası. İşlemci Turbo modunu devre dışı bırakınca ısınma geçiyormuş fakat bu durum bilgisayara zarar verir mi bilmiyorum.

Hocam HP Omen'dan memnun kaldınız mı oyunlardaki FPS ve ısınma durumu nedir? Ben de almayı düşünüyorum fakat bazı yerlerde ısınma problemi var diye gördüm ve korkuttu açıkçası. İşlemci Turbo modunu devre dışı bırakınca ısınma geçiyormuş fakat bu durum bilgisayara zarar verir mi bilmiyorum.

Isınma sorunu yok. Çok güzel soğutuyor makine.

Yeni konular

Geri
Yukarı