Omix 6 GB RAM + 6 GB VRAM konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan E60M5
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

E60M5

Decipat
Makaleler
2
Yer
Ankara, göksu
Evet değerli hocalarım. Bugün son günlerde etrafımda ve özellikle Sosyal'de gördüğüm veya gördüğümüz
Telefonlarda VRAM hakkında siz değerli hocalarım ile hasbihal etmek istedim. Şayet birileri bu konuyu, altındaki mesajları okursa bilgilenir, hataya düşmez.

Omix markasının Turkcell veya farklı mağazalarda ürünlerinin üzerine "6 GB RAM+6 GB VRAM" veya "8 GB+8 GB VRAM" yazması ile çoğu kişinin kafasında karışıklık oldu. Ben ilk bunu arkadaş grubumuzdan birisinin Omix X600 alması ile gördüm. Cafe'de otururken bana 12 GB RAM'li telefon aldım dedi. Bende amiral gemisi veya amiral katili falan aldı sandım. Omix'i çıkartınca gülemedim de. Yazık, parasına. Sonra diğer bir arkadaşta hava cıva olsun diye gidip X700'ü 16 GB RAM'li diye almış. 8 GB VRAM ile ne oyun oynanır ha demiş. (ekran kartı sanıyor.) PC'deki VRAM ile mobildeki VRAM'in karıştırılması insanları büyük ölçüde hataya sürüklüyor. Geçenlerde de görmüştüm. X600 aldım 6 GB RAM gözüküyor +6 GB RAM'i nasıl aktif edebilirim? Diye sormuş. Yazılacak çok şey var, sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafızadan alıp RAM'e takviye yapılıyor kısaca. Gerçek RAM'in yerini tutmaz, faydası var ama bunun gibi firmalar pazarlama stratejisi olarak kullanıcıları kandırmak için VRAM ibaresini kullanıyorlar. Yüksek RAM olması iyi oyun oynatacağı manasına da asla gelmiyor.

@AnotherJourney Virtual İngilizce Sanal demek, o V oradan geliyor.

Geri
Yukarı