Omuzlar nedensizce geride kaldı

Yusuf Kiraz 38

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 9,5 aydır spor yapıyorum. Her bölgem iyi gelişti şükür ama omuzlarım geride kaldı. Omuz çatım 13 cm büyümesine rağmen omuz başlarım çok geride. Tricepsim yana doğru omuzumdan daha büyük neredeyse. Ailemden genetiğimin kötü olduğunu düşünmüyorum. Üst vücut olarak 2 itiş 2 çekiş yapıyorum. İtiş günlerinde göğüsten sonra omuz giriyorum. Omuzda haftada 5 hareket yapıyorum. 1. gün shoulder press ve dumbell lateral raise. 2. gün de military press, dumbell lateral raise ve face pull yapıyorum. Hareket formlarıma hocalar güzel diyorlar. Toplam haftada 20 set oluyor. Ama neden gelişemediğini anlamadım.

Başlandığımdan beri 13,5 kilo aldım toplamda.

Reis öyle aşırı anlamam ama triceps kası normalden fazla büyüdüğü zaman omuzlar ne kadar büyük olursa olsun geride kalıyor. Gerisini sen halledersin zaten.

Daha bölgesel omuz hareketleri yapın. Omzunuzun her bölgesini çalıştıracak değil, eksik bölgesini çalıştıracak hareketler seçin. Omuz günlerine ekstra hareket ekleyebilirsiniz.

Tükenişe kadar gidin, gerekirse yanınızda birisi olsun. Ne kadar zorlayabiliyorsanız, zorlayın. Elinizden gelenler maksimum bu olur.

Gerçekten sert omuz çalışın kusana kadar.

Tamamdır teşekkürler

Daha bölgesel omuz hareketleri yapın. Omzunuzun her bölgesini çalıştıracak değil, eksik bölgesini çalıştıracak hareketler seçin. Omuz günlerine ekstra hareket ekleyebilirsiniz.

Tükenişe kadar gidin, gerekirse yanınızda birisi olsun. Ne kadar zorlayabiliyorsanız, zorlayın. Elinizden gelenler maksimum bu olur.
Anladım teşekkür ederim

Geri
Yukarı