Omuzlarım yanık sebebiyle acıyor

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
2 gün önce akrabalarım ile denize gittim ve suda 2 saat durdum, eğlendirdim biraz. Boynum ve sırtım yanmasın diye de suyun içerisinde durup ellerimle hep ıslattım fakat 2 saatte biber gibi oldum. Kıyafet değiştirirken veya kollarımı hareket ettirirken omuzlarım yanıyor çok feci. Nasıl geçebilir bu? 2 gündür geçmiyor.

2 gün önce akrabalarım ile denize gittim ve suda 2 saat durdum, eğlendirdim biraz. Boynum ve sırtım yanmasın diye de suyun içerisinde durup ellerimle hep ıslattım fakat 2 saatte biber gibi oldum. Kıyafet değiştirirken veya kollarımı hareket ettirirken omuzlarım yanıyor çok feci. Nasıl geçebilir bu? 2 gündür geçmiyor.
O acıyı 1-1.5 hafta kadar çekeceksiniz.

Su UV'ye karşı koruyucu değil. Ne kadar yandığınızı da görememekle beraber soyulma seviyesinde yanmamışsanız aloe vera kullanabilirsiniz. Çok yapacak bir şey de yok açıkçası. Yanık kremi de bir nebze işe yarar.

Abarttığınız kadar acıtmıyor bence. Soyuldu defalarca, minik bir acısı var. Bunun için kremler var. Ek olarak ılık su ile duş alabilirsiniz.

O acıyı 1-1.5 hafta kadar çekeceksiniz.
Aklıma gelmedi ki güneş kremi süreyim. :(
Yanık kremi sürdünüz mü?
Hayır, yanık kremi nasıl oluyor ki?
Abarttığınız kadar acıtmıyor bence. Soyuldu defalarca, minik bir acısı var. Bunun için kremler var. Ek olarak ılık su ile duş alabilirsiniz.
Hocam bilmiyorum ama yani oralarda bir acı var kollarımıda kaşıyınca oluyor, neyse geçer umarım.

Nöbetçi eczane, Silverdin Plus krem, kendin süremediğin yerlere birisi sürsün.

11-15 saatleri arası güneşin en güçlü olduğu saatler, o sürelerde 10-20 dakikadan uzun, su içinde veya dışında kalmamaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı