On sekiz yaşından sonra boyum uzar mı?

Geçen gün öğrendiğim bir bilgiyle Growth hormonu ilaçları kullanırsan 2 metreden fazla bile uzarsın keşke o yaşlardayken bilseydim bu bilgiyi kullanırdım bacaklardaki boy uzamazsını sağlayan plaklar kapanmadan kullanman lazım
Bana instagramdan ulaşır mısın? yakupk.uru

185 üstü uzun 165 altı bir erkeğe göre kısa bana göre şu an 177'yım gayet memnunum. Sende 170sin ama spor falan yaparak kaslanırsan kimsenin boyuna laf edeceğini sanmam. Şu an bile iyi olduğunu saymıyorum bile.

Fitness ile ilgileniyorum kısa boyluyken kasın yakışacağını düşünmüyorum ama ayağım alıştı bile.

Boyunuz genetiğinize bağlı bir durumdur. Muhtemelen bu zamandan sonra uzamazsınız.
Geçen gün öğrendiğim bir bilgiyle Growth hormonu ilaçları kullanırsan 2 metreden fazla bile uzarsın keşke o yaşlardayken bilseydim bu bilgiyi kullanırdım bacaklardaki boy uzamazsını sağlayan plaklar kapanmadan kullanman lazım
Büyüme hormonu maksimum boyuna ulaşmış bireylerde işe yaramaz, 2 metreden fazla bile uzarsın diye bir şey kesinlikle yok. Arkadaş 15 yaşından beri 1.70'miş, uzayacağını uzamış zaten. Boy gelişimi durmuş diyebiliriz, bu kişiye büyüme hormonu boy uzama konusunda yardımcı olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı