On sekiz yaşından sonra boyum uzar mı?

Merhaba, 18 yaşındayım boy 1.70, kilo 70. Aileme göre boyum çok iyi ama daha da uzamak istiyorum. Ailemde bana en yakın boy 1.60.
Mevcut boyum öldürmüyor da yaşatmıyor da gibi bir şey vücut yapım gereği daha da uzamam gerektiğini düşünüyorum. 15 yaşımdan beri aynı boydayım -_-
Barfiks barı çözüm olur mu yoksa son çare cerrahi operasyon mu?

Merhaba öncelikle bence kendi boyun yeterli ve cerrahi operasyon gerekmiyor sırf boyum uzasın diye böyle şeylere gerek yok başkası gibi olmak yerine vücudu sevmelisin .

Merhaba, 18 yaşındayım boy 1.70, kilo 70. Aileme göre boyum çok iyi ama daha da uzamak istiyorum. Ailemde bana en yakın boy 1.60.
Mevcut boyum öldürmüyor da yaşatmıyor da gibi bir şey vücut yapım gereği daha da uzamam gerektiğini düşünüyorum. 15 yaşımdan beri aynı boydayım -_-
Basket oyna.

Merhaba, 18 yaşındayım boy 1.70, kilo 70. aileme göre boyum çok iyi ama daha da uzamak istiyorum. Ailemde bana en yakın boy 1.60.

Genetik bir şey sonuçta boy uzaması süt içmeyi ve basketbol oynamayı deneyebilirsin.

Geçen gün öğrendiğim bir bilgiyle Growth hormonu ilaçları kullanırsan 2 metreden fazla bile uzarsın keşke o yaşlardayken bilseydim bu bilgiyi kullanırdım bacaklardaki boy uzamazsını sağlayan plaklar kapanmadan kullanman lazım

Hocam boyum 1.95 keşke bu kadar olmasaydım dedirtiyor. Sorunuza cevap verecek olursam evet 20-21'e kadar uzayabilir. Ama çok yüksek bir etki beklemeyin.

Genetik tamamen. Benim 16 yaşımda durdu boyumun uzaması. Ayrıca dediğiniz cerrahi operasyon acayip pahalı ve sıkıntılı bir süreç. 165'in altında değilseniz ki değilsiniz, değeceğini sanmıyorum. Bu kadar takıntınız varsa kalın topuklardan alın, 5-6 cm uzatıyor. Ameliyatla da zaten en fazla 10 cm falan uzarsınız.

185 üstü uzun 165 altı bir erkeğe göre kısa bana göre şu an 177'yım gayet memnunum. Sende 170sin ama spor falan yaparak kaslanırsan kimsenin boyuna laf edeceğini sanmam. Şu an bile iyi olduğunu saymıyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı