Onboard görüntü veriyor fakat ekran kartı vermiyor

PazaniL

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartını çıkarıp takdığımdan beri görüntü alamıyorum. Onboardı takıyorum oluyor fakat ekran kartını takınca fanlar falan çalışıyor ama görüntü vermiyor. Kabloları falanda tam takıyorum yardımcı olur musunuz? Sorun neden kaynaklanıyor? BIOS pili falan derseniz çıkartıp takdım falan olmadı.

Ekran kartı soketi arızalı olabilir, bağlamak için kullandığın kablo (VGA, HDMI, DP) vs arızalı olabilir, ekran kartın yanlış çıkışından görüntü almaya çalışıyor olabilirsin. Sebep çok. Ekran kartı da arıza olabilir. Başka bir ekran kartı ya da ekran kartını başka bir bilgisayarda denemen faydalı olur.

Ekran kartı soketi arızalı olabilir, bağlamak için kullandığın kablo (VGA, HDMI, DP) vs arızalı olabilir, ekran kartın yanlış çıkışından görüntü almaya çalışıyor olabilirsin. Sebep çok. Ekran kartı da arıza olabilir. Başka bir ekran kartı ya da ekran kartını başka bir bilgisayarda denemen faydalı olur.

Ekran kartı fanları çalışıyor bir de önceden de bu sorunla karşılaşıyordum BIOS pilini falan çıkartmıştım onboarda takmıştım ondan sonra ekran kartına falan çalışınca olmuştu ama şimdi olmuyor nedense kullandığım kabloda sıkıntı olacağını sanmıyorum onboard çalışıyor çünkü dediğim gibi.
Belki yuvaya zarar vermişsindir.

Bundan nasıl emin olacağım.

Deneyebileceğin farklı bir ekran kartı varsa onunla dene. Yine çalışmazsa bu ekran kartını farklı bir bilgisayarda dene. Termal macun değişiminde soğutmayı söküp takman gerekiyor. PCB'ye ya da üstündeki bir bileşene zarar vermiş olabilirsin.

Geri
Yukarı