OneDrive klasöründen masaüstünü sildim

umex

Centipat
Yer
Burdur/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11 16 gb ram RTX 1650 ti i5 10. nesil
Meslek
öğrenci
Merhaba, OneDrive yükledim ve bilgisayarımdaki OneDrive yedekleme klasörüne girdiğimde masaüstümde bulunan bütün dosyaları burada gördüm, bunların yedeklenmesini istemediğim için tümünü seçip delete tuşuna basıp klasörü kapattım ve masaüstüne geldiğimde bomboş olduğunu gördüm.

Bu anlattığımın tümü 30 saniye içinde olup bittiği için dosyalarım OneDrive'a yedeklenemedi ve haliyle silinen dosyalarda göremiyorum, geri dönüşüm kutusunda da silinen dosyalarım gözükmüyor ve veri kurtarma programları da üzerine henüz hiçbir veri yazılmamasına rağmen dosyalarımın hiçbirini bulamadı.

Masaüstünde önemli ve üzerinde emek harcadığım dosyalar vardı, OneDrive'ın bu şekilde bilgisayarımdaki dosyaları kalıcı olarak silmesini kabullenemiyorum, çok büyük kaybım var sorunun çözümü mümkün müdür?

Not: Sistem geri yükleme de işe yaramadı.

Win/r - recent yazın hocam belki bulursunuz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_40.png
    Screenshot_40.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 46
Ona Drive kadar saçma bir program yok. Benim de belgeler klasörümü ele geçirmişti. Ben sadece Defender ünlem atmasın diye mailimi girdim. Sonra baktım bütün bilgisayarı yedeklemeye başlamış. Zaten belli bir kotası var. Yedeklemeyi durduyorum aldığı dosyaları da bilgisayardan silmiş kapatınca ulaşamıyorum, kapatmazsam yedekliyor dosyalarım gitmeye devam ediyor. Sırf OneDrive yüzünden 7 oyun saveim ve okul çalışmalarım gitti. Ben hiçbir şeyi kurtaramadım ondan.

Bende yapmıştım hızlıca CTRL+Z yapıp kurtarmıştım. Eğer işe yaramazsa ki yaramayacaktır çok işlem yaptıysanız.

En iyi çözüm zaten tüm her şey gittiği için temiz kurulum yspın derim.
Garanti çözüm.

Ona Drive kadar saçma bir program yok. Benim de belgeler klasörümü ele geçirmişti. Ben sadece Defender ünlem atmasın diye mailimi girdim. Sonra baktım bütün bilgisayarı yedeklemeye başlamış. Zaten belli bir kotası var. Yedeklemeyi durduyorum aldığı dosyaları da bilgisayardan silmiş kapatınca ulaşamıyorum, kapatmazsam yedekliyor dosyalarım gitmeye devam ediyor. Sırf OneDrive yüzünden 7 oyun saveim ve okul çalışmalarım gitti. Ben hiçbir şeyi kurtaramadım ondan.

En iyisi Denetim Masası'ndan OneDrive'yi kaldırmak ben öyle yapıyorum yoksa can sıkıyor.

Win/r - recent yazın hocam belki bulursunuz.

Dosyalar silinmiş diyor evet o dosyalar orada ancak geri alamıyorum.

OneDrive dosyalarını kalıcı olarak silmemiş, sen silmişsin. Recuva tarzı programlardan başka bir çözümün yok maalesef.

Masaüstü kısayoluydu sanmıştım ve silmiştim aptal OneDrive'de ben silince her şeyi eşitledi ve her şeyi sildi.

Bende yapmıştım hızlıca CTRL+Z yapıp kurtarmıştım. Eğer işe yaramazsa ki yaramayacaktır çok işlem yaptıysanız.

En iyi çözüm zaten tüm her şey gittiği için temiz kurulum yspın derim.
Garanti çözüm.

En iyisi Denetim Masası'ndan OneDrive'yi kaldırmak ben öyle yapıyorum yoksa can sıkıyor.

Maleser restart attım o korkuyla ah aptal kafam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eski bilgisayarımda o başıma gelince onda da sonradan silmiştim. Bu bilgisayara Windows kurduğum an Denetim Masası'ndan kaldırdım.

Geri
Yukarı