OneDrive tepki vermiyor

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Bugün PC'mde genel bir temizlik yaptım. 3-5 3.parti uygulamalar ile gereksiz dosyaları sildim. Harddiskimi yavaşlatacak olan gereksiz uygulamaları, dosyaları vs. sildim.

Ama şu anda Onedrive uygulaması bozulmuş durumda hiç bir şekilde açamıyorum. Sildim, Microsoft sitesinden tekrar indirdim tekrardan en baştan kuruldu ama yok, hâlâ tepki yok hiç bir şekilde açmıyor.

Microsoft sitesinden Onedrive sitesine girip uygulamayı başlat diyorum normalde bilgisayarımdan otomatik açılması gerekirken yine tepki yok. Sanki uygulama yokmuş gibi hiç açmıyor.

Çözümünü bulamadım, neyi sildim de bozuldu acaba? Geri kalan Microsoft Office uygulamaları çalışıyor sıkıntısız. Hiç biri korsan değil hepsi orijinal bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girdiğiniz bir .reg ayarı varsa OneDrive devre dışı kalmıştır.

Başlata regedit yazıp çalıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\OneDrive konumunu takip edin.
DisableFileSyncNGSC adlı bir girdi varsa sağ tıklayıp silin ve sistemi yeniden başlatın.

Girdiğiniz bir .reg ayarı varsa OneDrive devre dışı kalmıştır.

Başlata regedit yazıp çalıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\OneDrive konumunu takip edin.
DisableFileSyncNGSC adlı bir girdi varsa sağ tıklayıp silin ve sistemi yeniden başlatın.
Sabahtan beri gezmediğim forum kalmadı; sayenizde çözdüm. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı