OneDrive vs Google Drive

Kesinlikle Google One (Google Drive) diyorum.

Fiyatlar çok çok uygun. Yıllık ödeme yapın geçin keyfinize bakın.

Bir arkadaşıma 2 TB aldık 290 TL'ye. Şirketinin tüm dokümanlarını oraya taşıdı. Şimdi hem telefon, hem tablet hem bilgisayarda nereye giderse oradan bakıyor.

Google Family ile de paylaşım yaptı herkes orada çalışıyor.

Şu an bende denemek için indiriyorum, GDrive mobil uygulaması gerçekten çok kötü. S21 gibi bir cihazda optimizasyon, upload gibi problemler çıkarıyor.
Bende hiç upload sorunu olmadı.

Arkadaşın aldığı yer Office programlarının ve OneDrive'ın dahil olduğu bir hesap. Yani gerçek sahibinin geri almayacağını bilemeyiz, güvenli bir yöntem değil.
Yani bir güvenlik sorunu yaşanabilir elbette ama şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Benimki iyi denk gelmiş diyeyim artık.
Yine de önemli ve kişisel bilgi içeren dosyaları atmıyorum oraya. Daha çok sıkı koruma altında tuttuğum, ücretsiz Google Drive hesabımda saklıyorum o tür dosyaları.

Bazen yüklüyor gibi gösterip yüklemiyor veya yüklemede takılı kalabiliyor. Saçma problemleri var.
Ayarlardan "yalnızca kablosuz ağ ile yükle" seçeneğini pasifleştirdiniz mi?

Eskiden OneDrive kullanıyordum. Samsung Cloud kapanınca OneDrive için ekstra 5GB hediye veriyordu. (toplam 15GB ediyor.) Sonra 5GB kullanım süresi dolmaya 1 ay kala bildirim geldi, "eğer OneDrive'daki dosyaları 10GB'ya da daha az olarak silmezseniz hesabınız dondurulacak." o gün o gündür tüm dosyaları indirip OneDrive'dan hepsini sildim, sonra Google Drive'a geçtim.

Kısaca, Google Drive.

Benim mobil cihazlarımda wi-fi, mobile hiç böyle bir sorunum yok.
Bilemiyorum ben parçalı parçalı çok fazla dosya (tek yüklemede 50-100 arası fotoğraf vb.) yüklediğimden belki de bu sorunu yaşıyorumdur. Neyse OneDrive arayüzünü daha çok beğendiğim için ona geçiş yaptım, depolama yetmediği yerde Drive'a geri dönerim :D

Geri
Yukarı