OnePlus 10 Pro betadan sonra açılmıyor

Dirathel

Centipat
Daha fazla  
Selam, amcamın yeni aldığı OnePlus 10 Pro modeli telefona gelen beta sürüm Android güncellemesini yükledik fakat betadan sonra mobil ağ stabil çalışmadığı için eski sürüme geri dönebilmek adına factory reset wipe attık. Sonrasında telefon Google kurulum ekranında ilerleyememeye başladı. Bootloader kilidi açık olmadığı için PC ile bağlanıp komut veremiyoruz. 25 gündür telefoncuda bekliyor ama yapamadıklarını söylediler. Telefon şu an Google kurulum ekranında saat ve tarihi girdikten sonra Wi-Fi'a bağlanma kısmında kalıyor, internete bağlanamadığı için Google kurulumu devam etmiyor veya atlanamıyor. Her türlü internet bağlantı yöntemi denendi mobil ağ ve normal modem tabanlı ağ üzerinde bağlantı kurulamıyor. ADB driver ve OnePlus driver PC de yüklü fakat Bootloader kilidi açılamıyor bu yüzden clean ROM uygulanamıyor. Msm tool ile dosyalar değiştirildi yine işe yaramadı. Tavsiye edebileceğiniz (Ankara olursa daha iyi olur) yazılımcı var mıdır? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz yetkili servis garantisinde değil, OP 10 Pro resmi olarak Türkiye'de satılmıyor.

Yine de destek verirlerdi ücreti karşılığında, telefoncu bedavaya mı yapacak? Sonuçta pahalı cihaz, telefoncu denen bakkalların elinde çöp olacağına yetkili servise ücreti karşılığı yaptırmak daha mantıklı.

Hocam öncelikle geçmiş olsun maalesef 10 Pro ları unlock edecek bir tool yok şuan Huawei benzeri bir kaynak kod ile çalışıyor bildiğim kadarıyla... aynı telefonda aynı sorunu ben de yaşadım yetkili servise teslim etmeniz gerekiyor şuan bu yetide bir yazılımcı yok 4 hafta boyunca aradım yetkili servis dışında yapabilecek bi servis yok şimdilik

@Dirathel İstanbul'da yaşıyorum burada hiç kimseyi bulamadım sizin olduğunuz yerde olabilir net konuşmayayım yine de. Yetkili servis 900 TL ücret talep etti bu arada

Son düzenleme:
Hocam öncelikle geçmiş olsun maalesef 10 Pro ları unlock edecek bir tool yok şuan Huawei benzeri bir kaynak kod ile çalışıyor bildiğim kadarıyla... aynı telefonda aynı sorunu ben de yaşadım yetkili servise teslim etmeniz gerekiyor şuan bu yetide bir yazılımcı yok 4 hafta boyunca aradım yetkili servis dışında yapabilecek bi servis yok şimdilik

@Dirathel İstanbul'da yaşıyorum burada hiç kimseyi bulamadım sizin olduğunuz yerde olabilir net konuşmayayım yine de. Yetkili servis 900 TL ücret talep etti bu arada
Bu seviye bir telefon için 900 TL gayet uygun bir fiyat.

@Dirathel Yetkili servis ücreti de bulunduğunuz yere göre değişebilir. 10 günden beri zam gelmediyse fiyatı burada bu. Yetkili serviste inceledikten sonra yaparız dediler ben paramı sözde telefonculara yedirdiğim için yaptırmadım henüz. Telefonu yapamasalarda uğraştık diye para istedi hepsi siz aynı hataya düşmeyin en azından yetkili serviste bir muhatap buluyorsunuz. Biraz uzun oldu ama aynı sorunu yaşayan birini görünce tecrübelerimi aktarmak istedim siz de aynı hataya düşmeyin...

Tam anlamıyla Oppoplus olmuşuz yani.

Merhaba ayni derten muzdaripim oneplus 10 pro guncelleme sonrasi tamammen coktu siz sorunu cozebildinimiz

Yeni konular

Geri
Yukarı