OnePlus 5 vs Xiaomi Mi 6

Benim önerim ne olursa olsun OnePlus 5 daha büyük ekran, daha stabil arayüz, ekranın Amoled olması, kamerasının daha başarılı olmasından dolayı OnePlus 5 alın bana kalırsa.

Benim önerim ne olursa olsun OnePlus 5 daha büyük ekran, daha stabil arayüz, ekranın Amoled olması, kamerasının daha başarılı olmasından dolayı OnePlus 5 alın bana kalırsa.
Hocam radyasyon sonuçta tümör bile oluşturabilir ve kanser olan birininde telefon yüzünden olduğunu farkettiğini düşünmüyorum.

SAR değerleri kafa ve baş olarak ikiye ayrılır, Xiaomi Mi 5'in SAR değeri iPhone 6 ile denktir. Ama konu Xiaomi ya da Oneplus olunca "Ay cıss olur, çin yapımı, radyasyon, hebele hübele" diyenlerden bıkkınlık geldi. Madem SAR değerlerini öğrendiniz, keşke AB'nin telefonlar için koyduğu üst sınırı da öğrenin.

SAR değerleri kafa ve baş olarak ikiye ayrılır, Xiaomi Mi 5'in SAR değeri iPhone 6 ile denktir. Ama konu Xiaomi ya da Oneplus olunca "Ay cıss olur, çin yapımı, radyasyon, hebele hübele" diyenlerden bıkkınlık geldi. Madem SAR değerlerini öğrendiniz, keşke AB'nin telefonlar için koyduğu üst sınırı da öğrenin.
Üslubuna dikkat et. Sınırın 2 olduğunu biliyorum. Kafa ve baş değerleri de 1.40'ın üzerinde oneplusta en azından ölçümler öyle gösteriyor. Siz de sınırın 2 olduğunu bilip 1.99 u bile kullanacak "hebele hübele" insanlardansınız herhalde.

Şöyle bir durum söz konusu metal gri oluyor üstünü boyuyolar o yüzden o problem çıkıyor.
Şuan bakıyorum elimde. Metalin üzerinde boya var mı, varsa ne çeşit bir boya var bilmiyorum ama bıçakla sıyırsan bile soyulacakmış gibi durmuyor. Çerçeveye dokununca boya var mı yok mu fark edilmiyor. Bildiğin metali hissediyorsun. Ben 3 aydır kullanıyorum ve herhangi bir yıpranma bile olmadı. Yani normal kullanımda sanmıyorum soyulacağını.

Şuan bakıyorum elimde. Metalin üzerinde boya var mı, varsa ne çeşit bir boya var bilmiyorum ama bıçakla sıyırsan bile soyulacakmış gibi durmuyor. Çerçeveye dokununca boya var mı yok mu fark edilmiyor. Bildiğin metali hissediyorsun. Ben 3 aydır kullanıyorum ve herhangi bir yıpranma bile olmadı. Yani normal kullanımda sanmıyorum soyulacağını.
Dediğin gibi bazı modellerde çıkmış diye biliyorum bu arada hemen hemen hiçbir firma boyasız yapmaz çok masraf çıkar zaten parlak boyasından belli.

SAR değeri ulusalar arası değerlere göre en fazla 2.00 olmalı. Şöyle bir algı var 1.XX'den sonra kısır kalma kanser olma vb. saçmalıkları ortaya atan arkadaşlar var. Sıkıntı çıkmaz güvenebilirsiniz. Zaten telefonlar piyasaya çıkmadan önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Fazla takmayın.

Bende OP5 öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı