Online derslerden verim alıyor musunuz?

Bunu kastediyorum ama dersler sıkıcıymış. Bu da verimsizliğe yol açıyormuş.

Aynı sınav mevzusu gibi. Kimse çalışmayıp boş boş oturuyor, devamında dersler verimsiz oluyor. Oohh ne güzel dünya!
Eğer online ders verimli olsaydı ekstra çalışmak yerine dersi seçerdim. Okuyor musun? Hocanın mimikler, el haraketleri olmadan anlamak zorlaşıyor. Bazı dersler ise soru sorarak öğrenilir. Soru sormak derste gerçekten zor el kaldırma meselesi çok olmadığından. Hocalar öğrencilerin yüzünden neyin ne kadar anlandığını anlar. Online derste mümkün olmadığından herkesi anlamış varsaymaktan başka bir çözüm olmuyor.

Eğer online ders verimli olsaydı ekstra çalışmak yerine dersi seçerdim. Okuyor musun?
Eğer başarılı olmak istiyorsan zaten ekstra çalışmak zorundasın. Dersin verimli olup olmaması sıkıntı değil.

Dinleyen gayet de başarılı oluyor. Bana, "dersler sıkıcı dinlemiyorum bu yüzden" deyip de şimdi "dersler verimsiz" diyemezsin.

Evet soru başlıktaki gibi, çoğu kişi hayır diyor ama ben arada güzel verim alıyorum bazen de hiç anlamıyorum.
Bir de size sorayım. ortaokul, lise, üniversite fark etmez (genel)
Hayır, almıyorum. Canlı derslerden gördüğümüz konularla da performans ödevi hazırlamamız ve sınavlar olmamız gerekiyor. :)

Ben YouTube'dan çalışmaya alışıktım zaten. Ancak online dersler benim için o kadar verimli değil. Ayrıca sınava senesi olan bir öğrencinin saat 14:30-19:00 arası derse katılmasını beklemek saçmalık. Ben ne ara ders çalışıcam onu düşünen yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı