Uzaktan eğitimden verim alıyor musunuz?

Uzaktan eğitimden verim alıyor musunuz? Şahsen ben adam akıllı hiçbir şey anlayamıyorum, hocalar çok hızlı geçiyor. (11. sınıfım)

Bizim okulun eğitiminden ben memnunum genel olarak günde 8dersimiz oluyor hocalar ekstra ilgileniyor bu durumdan dolayı tek sorun internet kısmı oluyor bende.

Genç arkadaşlar sizlere bir öğretmen olarak tavsiyem şu, Online eğitimden beklentiniz yüz yüze eğitimle aynı seviyede olmamasıdır. Eğer böyle bir şey mümkün olsa, bizim ülkemizde olmasa bile başka ülkelerde çoktan böyle bir sisteme geçilirdi. Ancak bu Online eğitim tamamen işe yaramaz demek değildir kesinlikle. İnternet üzerinden derse kendinizi vermek oldukça zor bir şey bu konuda haklısınız. Burada maalesef iş her zaman olduğu gibi öğretmenin tutumuna da bağlı. Teknolojiden hiç anlamayan, bilgisayarı zor kullanan bir öğretmenin doğal olarak dersini de verimli anlatmasını beklemek hayal olur. He bu bahsettiğimiz öğretmenler normal zamanda ne kadar iyiler o bambaşka bir konu zaten. Burada bireysel çalışma çok daha fazla önem kazanıyor bu yüzden. Bu Online eğitimin temel mantığı öğrencilerin eğitimden tamamen kopmamasıdır.
İşin özeti, dersler verimsiz diye kendinizi paralamanıza gerek yok ancak aynı bu sebepten de boş verip tamamen kaçmak daha da büyük bir hata olur.

Online dersler Sword Art Online gibi, VR aracılığı ve full vücut kontrolü ile sanal bir dünyada yapılmadıkça yüz yüze eğitim kadar verimli olamaz :D

Almıyorum. Bu nedenle dersleri dinlemiyorum, vaktimi daha verimli geçirmeye çalışıyorum.

Vaktimi YKS'de çıkmayacak dersleri verim almadan dinlemek yerine kitap okuyarak ve matematik, edebiyat ve tarih gibi alan derslerime daha çok vakit ayırarak geçirmek istiyorum ama derslere senenin başından beri katıldığım için bu günden sonra katılmamaya başlayıp önceki katıldığım günlerin (sözlü notu gibi) getirilerini yakmak istemiyorum. Okulun vaktimi boşa harcadığını düşünmek can sıkıcı bir durum.

Genç arkadaşlar sizlere bir öğretmen olarak tavsiyem şu, Online eğitimden beklentiniz yüz yüze eğitimle aynı seviyede olmamasıdır. Eğer böyle bir şey mümkün olsa, bizim ülkemizde olmasa bile başka ülkelerde çoktan böyle bir sisteme geçilirdi. Ancak bu Online eğitim tamamen işe yaramaz demek değildir kesinlikle. İnternet üzerinden derse kendinizi vermek oldukça zor bir şey bu konuda haklısınız. Burada maalesef iş her zaman olduğu gibi öğretmenin tutumuna da bağlı. Teknolojiden hiç anlamayan, bilgisayarı zor kullanan bir öğretmenin doğal olarak dersini de verimli anlatmasını beklemek hayal olur. He bu bahsettiğimiz öğretmenler normal zamanda ne kadar iyiler o bambaşka bir konu zaten. Burada bireysel çalışma çok daha fazla önem kazanıyor bu yüzden. Bu Online eğitimin temel mantığı öğrencilerin eğitimden tamamen kopmamasıdır.
İşin özeti, dersler verimsiz diye kendinizi paralamanıza gerek yok ancak aynı bu sebepten de boş verip tamamen kaçmak daha da büyük bir hata olur.

Tüm derslere giriyorum elimden geldiğince anlamaya çalışıyorum ama hocalar umursamıyor ölü gibi anlatıyorlar, bu sene sınav olmasam bile üniversite sınavında konuları bilmem gerekecek.

Nerede o günler... Benim 1 yıl sonra LGS'ye gireceğimi öğrendi Covid-19. O kadar verimsiz ki her dakikam Sosyal'de geçiyor artık. En azından Sosyal'de uygulamalı şekilde birşeyler öğreniyorum. Şuan canlı dersteyim ve hala Sosyal'deyim.

Geri
Yukarı