Online eğitime geçilmeli mi?

• Konuyu başlatan 917382
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 128
  • Görüntüleme 8B
@Liberte Sergen, hocam virüsü bahane ediyorlar. Üstteki arkadaşın mantığına göre de Türkiye'de her gün o kadar kişi ölüyor, Türkiye'de bence hayat durmalı. (!)

Şaka bir yana sizin gibi istekli birilerini gördükçe seviniyorum diyebilirim. Geleceğiniz açık olsun, sürekli çalışın. Hiçbir zaman öğrenmekten çekinmeyin, her şeyi sorun, sorgulayın.

Ne alakası var?

Ayrıca okula gitmekte hevesliyim zaten sosyalleşmek hocaları yüzyüze görmek güzel bir şey ancak ailemden yeterince kişi öldü bu konu hakkında o yüzden kapanması yönündeyim ben yaşadım başkaları yaşamasın
Ne alakası var derken gayet anlaşılır olduğunu düşünüyorum? Okulların açılmasi tabii ki verimli ama bazı insanlar direkt hiçbir şeyi düşünmeden kapatılmasın dediği için böyle bir yorum yazdım.

Okullar son kapanan yerler olması. Eğitim bakanın bu inatçı tavrını seviyorum. Ülkede her yer açık hiç bir yerde kısıtlama yokken okulları kapatmak kadar büyük bir saçmalık olamaz.

Twitter'da anlık 97 binden fazla #acilonlineegitim etiketiyle tweet atılmış. Görünce çok şaşırdım. Online eğitim aşırı sıkıcı ve hiçbir faydası yok. Sınıfım geçen kapatıldı, testim pozitif çıktı ve sınıfta 5 kişi hariç yüz yüze eğitime geri dönüldü. Yani bence artık çok da sorun değil sonuçta yüzde 70 gibi bir aşılama var. Ben ve kalanlara uzaktan eğitim veriliyor ancak pek bir şey anlamıyorum ve 12.sınıfım. Yani böyle önemli bir yılda uzaktan eğitim olmasını kesinlikle istemem. Canım çok sıkıldı görünce. Sizce uzaktan eğitime geçilir mi, geçilmeli mi?

Online ile 4 senede öğreneceğim bilgiyi yüz yüze ile yarım dönemde öğrenirim şahsen. Yüz yüze devam bence.

Online eğitim ile doktor olunca onun haberlerini görürüz o zaman. Yüz yüze candır. Aşınızı olun ve kurallara uyun gerisi gelir zaten.

Okullara ve yurtlara tedbirlere uyuluyor mu uyulmuyor mu kesinlikle denetim getirilmeli. Yurtlarda ara koridorlarda maskesiz gezen elemanlar var sözde bunlar üniversite öğrencisi.. Birde duyduğuma göre çoğu üniversitede derslerin yarısı hala online bir şekilde yurtlardan işleniyor. Bu online durumu %100 yüzyüze olmalı yoksa ne anlamı kalıyor ben burdan gitmişim masraf yapmışım ama hala online eğitim alıyorum...

Geri
Yukarı