Online eğitime geçilmeli mi?

Sizce Online eğitime geçilmeli mi? Bence kesinlikle geçilmeli. Tembelliğinden istiyorsun Online eğitimi diyeceklere söylüyorum; babam, babaannem, amcam, ablam virüse daha önce yakalandı. Korkumu anlıyorsunuzdur herhalde.
Evet kötü bir durum. Bundan dolayı aşılar yaptırılmalı ve online eğitim konusunda da iki tarafın da eksileri var. Uzaktan eğitime geçilirse verimli olmuyor ve üniversite için hazırlanan kişiler geride kalmış oluyor, verim alınamıyor. Bu şekilde devam ederse de virüs sorunu oluyor. Yani bilmiyorum ama kapatılmamalı gibi görünüyor.

Geçilmesi gerektiğini düşünüyorum fakat cihazı olmayıp giremeyen de bazı kişiler var. Okul açık olabilir fakat gitmek isteğe bağlı olur. Akıllı tahtaya kamera, mikrofon bağlarlar sonra Zoom veya canlı ders için hangi uygulama kullanılacaksa onu da kurarlar öğretmen hem sınıfa hem uzaktan bağlananlara ders verir. Kaytaracak olanların da kendi problemi.

Bu tartışmaların çoktan bitmiş olması gerekirken hala gündemde olması da ilginç. Bundan sonra olağanüstü bir durum olmadığı sürece uzaktan eğitim olmaz, olmamalı da. Eğer uzaktan eğitim almak isteyen arkadaşlar varsa Ocak veya Şubat ayında "Açık Lise Başvurusu" açılıyor. Ona başvurabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı