Online oyunlar vs hikayeli oyunlar

Online Oyunlar vs. Hikayeli Oyunlar

• Online Oyunlar

• Hikayeli Oyunlar

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Brazen

Decapat
2011 yılında bombom 337 ile başlayan oyun maceram hep Online olarak devam etti. Knight Online, Wolfteam, Counter-Strike serisi, League of Legends, ETS 2, Valorant ve TF2 gibi çoğu Online oyunu severek oynadım. Ancak Online oyunlar artık sıkmaya başlamıştı. Özellikle bu sene iyice bıkkınlık gelmişti. 2018'de arkadaşlarımın çağırmasıyla başladığım League of Legends'i 6 ay önce bırakarak, hikayeli oyunlara geçiş serüvenimi başlattım. Herhangi bir konsolum olmadığı için ve PC'de sürekli Online oyunlar oynadığım için daha önce hiç hikayeli oyun oynamamıştım ben. Açıkçası hikayeli oyunlara o zamanlar oyun olarak bile bakmıyordum. Sanki bana film gibi geliyorlardı. Ancak Online oyunların sinirimi bozmaya başlaması ve hayatımı çaldığı düşüncesi beni yavaş yavaş hikayeli oyunlara itti. FPS türünü genel olarak sevdiğim için ilk önce Half-Life sonra da portal 1 ve 2 oynadım. Açıkçası senelerce Online oyun oynayarak neleri kaçırdığımı görünce gerçekten dolandırılmış gibi hissettim. Daha fazla hikayeli oyun oynamayı düşünüyorum. Peki sizce Online oyunlar mı hikayeli oyunlar mı?

Nerdeyse aynı hayatı yaşamışız benimde oynadığım ilk oyunlar arasında bombom vardı ve LoL'ü 4 ay önce bırakıp başka oyunlar oynamaya başladım.
Açıkçası her ne kadar ben de hikayeli oyunları çok sevsem de online oyunları tercih ederdim. Çünkü hikayeli oyunlarda bazen yalnız olduğumu hissediyorum. Online oyunlardan kastım LoL,valo,CS falan değil de daha çok left 4 dead,Rust, Battlefield falan.

Online oyunlar benim için birbirini tekrar eden ve amaçsız oyunlar. 500 saat aynı haritalarda adam öldürmek vs. sıkıcı geliyor. Hikayeli oyunlarla her defasında farklı deneyimler yaşıyorum. Farklı türler, karakterler, hikaye sunumları, hikayeler, atmosferler, makenikler...

Neredeyse aynı hayatı yaşamışız benim de oynadığım ilk oyunlar arasında bombom vardı ve LoL'ü 4 ay önce bırakıp başka oyunlar oynamaya başladım.
Açıkçası her ne kadar ben de hikayeli oyunları çok sevsem de Online oyunları tercih ederdim. Çünkü hikayeli oyunlarda bazen yalnız olduğumu hissediyorum. Online oyunlardan kastım LoL, Valorant, CS falan değil de daha çok Left 4 Dead, Rust, Battlefield falan.

Left 4 Dead serisini de severek oynadım. Hikayeli oyunlarda yalnızda olsan bence zevkli.

Orta yolu tercih ediyorum. Yerine göre hikayeli yerine göre Online.

Left 4 Dead serisini de severek oynadım. Hikayeli oyunlarda yalnızda olsan bence zevkli.
Aslında evet yalnız da olsan zevkli ama bazen canım hiç hikayeli oyun istemiyor kapışmak falan istiyorum o zamanlar online oyunlar ilaç gibi oluyor. Bide online oyunlar ekonomik anlamda da daha rahat zamanında 50 TL ye Rust aldım 1.5k saatim var :D daha da oynayacağım.

Bende Online oyunlarla büyümüş olarak şu anda hikayeli oyunlara geçmek istiyorum ama bunu yaparken çok zorlanıyorum. Bu konu hakkında da daha önce konu açtım öneriler aldım ama hala çözümleyemedim. Detroid oynamaya çalışıyorum şu an ama aklım hala CS2 Valorant LoL gibi oyunlara gidiyor en kötü Age of Empires 4 oynuyorum Online ranked maçlara giriyorum. Age of Empires'te sorun yok yenilsemde eğleniyorum öğreniyorum ama LoL CS2 gibi Online oyunlardan uzaklaşmak istiyorum izlediğiniz yol var mı öneride bulunabileceğiniz?

Bende Online oyunlarla büyümüş olarak şu anda hikayeli oyunlara geçmek istiyorum ama bunu yaparken çok zorlanıyorum. Bu konu hakkında da daha önce konu açtım öneriler aldım ama hala çözümleyemedim. Detroid oynamaya çalışıyorum şu an ama aklım hala CS2 Valorant LoL gibi oyunlara gidiyor en kötü Age of Empires 4 oynuyorum Online ranked maçlara giriyorum. Age of Empires'te sorun yok yenilsemde eğleniyorum öğreniyorum ama LoL CS2 gibi Online oyunlardan uzaklaşmak istiyorum izlediğiniz yol var mı öneride bulunabileceğiniz?

İlk başta bir klasik olan Half-Life serisi ile başla bence. Daha sonra onunla bağlantılı olan Portal serisi ile devam edersin. Sonraki tercihin için en iyi oyunlar listelerine balabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı