Online oyunlara hile yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar Metin 2 oynuyorum ve hile lazım oluyor yan çarlarda. Kendi hilemi kendim yapabilir miyim ?

Bu hilelerin yapılış biçimi ve amacı nedir ? Hangi mantıkla yapılır ? Zor mudur ? Belli başlı bir programı var mıdır ?

Hile yapmanın tek amacı var emek hırsızlığı. Hangi mantıkla yapılır? Fesatlık amacıyla yapılır.

Oyunun sunucuda değil de istemcide sakladığı (bu senin bilgisayarın oluyor) veriler değiştirilerek hile yapılabilir. Mesela karakterinin can seviyesi sunucu tarafından kontrol edilmiyorsa, bu değer RAM'de bir yerde saklanıyordur. RAM'deki bu değere gerçek zamanlı olarak müdahale edilir ve değer örneğin 67 ise 100 yapılır. Fakat oyunun bir de anti hile mekanizması vardır. Bu da belleğe erişmeye çalışan uygulamaları izler. Ona yakalanırsan anti-hile programı oyunu sonlandırır.

Bu işler için genelde Cheat Engine kullanılır. Fakat online oyunlarda iş biraz daha zordur. Debugger yazılımları ile oyunun ve anti-hile dosyalarının exe'lerini reverse enginnering ile incelemek gerekir ki bu da çok uzun zaman alır. Tabi makine bilgisi olan assmbler da bilmek gerekebilir. Ya da en azından bi programlama diline tamamıyla hakim olmak gerekir. Bu yüzden online hile programları para ile satılır.

Benim bildiğim DamnCheaters var fakat uzun zamandır hilelerini güncellemiyorlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun neresi emek hırsızlığı? Adamlar kıçının üstünde oturup küçük çocuklarının bankadan çara para yatırmasını bekliyor.

Çocukların parası çalıyorlar resmen.

Bu işi alın teri ile yapmıyorlarki...

Bunun neresi emek hırsızlığı? Adamlar kıçının üstünde oturup küçük çocuklarının bankadan çara para yatırmasını bekliyor.

Çocukların parası çalıyorlar resmen.

Bu işi alın teri ile yapmıyorlarki...

Bak hocam bunla ilgili bir fıkra.
--------------
Hoca yaptığı yolculuk sırasında yorulur ve mola vermek için bir hanın kapısındna içeri girer, aynı anda hana başka bir yolcu daha girer ve ikisi birlikte hancıdan yiyecek içecek erzak isterler. Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir. Bunun üzerine hoca;
-"Ben balığın sadece başını yiyecem" der. Hancı bunun nedenini sorar hoca da
-"Balık başı zekayı arttırır, balık başı yiyen insan akıllı olur" der. Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve hocaya
-"Balık başını niye sen yiyeceksin ben yemek istiyorum" der. Hoca da itiraz etmez ve balığın koca gövdesini hoca yer ve bir güzel karnını doyurur, diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve sonra hocaya seslenir;
-"Sen koca gövdeyi yedin, karnını doyurdun ben sadece kafayı yedim aç kaldım" der. Hoca da bunun üzerine lafı yapıştırır;
-"Bak nasıl akıllandın".

Ya ne olur yapma bunu :D :D :D Bu fıkranın konuyla alakası nasıl olabilir :D :D :D :D

Şöyle düşün kasılmak için full +9 itemli çarın ile vadiye gidiyorsun. Kasılabileceğin tek yerde (soo) 2 adet hileli çar yani otomatik bot var. Ne yaparsın ?

1. köyde köpek mi keseyim :D Başkaları kullanınca benim de kullanmam gerekiyor.

Bu arada Recep Abi ben hiç bulaşmayayım en iyisi. Millet yapsın ben tek tıkla indirip kullanayım :D

Alaka değil ilişkiyi kurabilmekte sorun. Hile kullanmak içine siniyorsa kullan kardeşim. "Sen kullanmıyor musun" dersen kullanıyorum ama sadece offline'da.

Millet yapsın ben tek tıkla indirip kullanayım :D

Aynen ben indireyim gerisi umrumda değil, sülük hesabı. :D

Şaka şaka. ;) Ama bunun gibileri ile OyunCehenneminde çok karşılaşırsın.

Ya Recep abi benim merak ettiğim bir konu var bu online oyunlara hile yapmak zor biliyorum.Dediğin gibi sunucu oluyor hepsi ama o oyuna hile yapmak için sunucuyu mu hack liyorsun yoksa sunucuya giden internet veri paketlerinimi değiştiriyorsun? Bide Yazılım dillerine hakım olman lazım derken hangisine misal Recep abi

Hayatta en uyuz olduğum noktalardan biride oyunu sadece ego için oynayanlar ve genelde ego sorunu yaşayan insan hile yapar. Normal amacına uygun oynayan insanları soğuturlar oyundan başkada bir amaca hizmet etmezler. Bence hile aciz insanların işi normal kendini geliştirerek oynamani tavsiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı