Çözüm Online oyunlarda ani Ping artışı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Yaklaşık 1 aydır bu sorun başıma geldi. Nedenini çözemedim. Örneğin LoL gibi Ping'in aşırı önemli olduğu oyunlarda Ping'im sabit 53 iken bir anda 200-300 oluyor ve oyun saniyelik donuyor. Online oyunlarda bunun ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bugün tarayıcıda gezerken bir program gördüm. Programın adı ''Wlan Optimizer''. Öyle işe yaramaz deyip geçmeyin. Gerçekten sorun sizin bağlantınız ile ilgili veya hızınız ile ilgili değilse işe yarıyor. 3 gündür kullanıyorum ve sabit 53 MS alıyorum. Tek yapmanız gereken diğer tikleri kaldırıp resimde işaretlemiş olduğum tiki aktif etmek. Bende ve arkadaşımda ayrıca bu sorunu yaşayan çoğu kişide işe yaramış. Umarım işinize yarar.

bandicam 2017-06-13 01-14-19-319.jpg

Bende yaklaşık 1 yıldır bu problem var, taşındıktan sonra iki kez internet sağlayıcı değiştirmek de çözüm olmadı. 10 dakikada bir 3-4 saniyeliğine ping 300 seviyesine çıkıp iniyor. Tabii ki rekabetçi oyunlarda tam istemediğiniz anlara da denk gelebiliyor bu kadar sık olunca. Birkaç gün deneyip sonucu yazacağım buraya. Teşekkürler.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. İşe yaradıysa ne mutlu bana. Deneyip mutlu olanlar yazarsa sevinirim. @Gökhan Demir Keskes Sadece kablosuz diye biliyorum fakat denemekte fayda var. @Jira Büyük ihtimalle sıkıntı sende değil ise olur. Ayrıca unutmayınız programı kapatmadan oyuna girin. Yani program arka planda açık kalsın. @Soner durak Bu sorun bu program sonrası mı oldu? Nedenini bilmiyorum ama komiğime gitti. :D.
Arkadaşlar sizi buraya etiketleyemedim nedense.
@Jira.
@Gökhan Demir Keskes.
@Soner durak.

Geri
Yukarı