Online oyunlarda DPI kaç olmalı?

Benim anlamadığım madem yüksek DPI da mouse daha detaylı hareket ediyor nasıl oluyorda yavaşlamak yerine hızlanıyor DPI yükseldikçe çünkü DPI arttıkça aynı mesafe başına tarayacağı pixel de artacağından farenin yavaşlaması gerekmiyor mu?

Düşük DPI ve düşük sens ile oynadığında biraz kasıyormuş gibi hissedebilirsin fareyi. CS:GO 400-800 DPI ve sens 2 oynuyor çoğu kişi. Ben 1600 DPI 0.3 sens oynuyorum. Deneyin beğendiğinizi kullanın.

DPI'in çözünürlükle, alakası yok ben 400 DPI kullanıyorum. Edpi diye bir şey var 400DPI 2.5 hassasiyet ile 800 DPI1.25 hassasiyet aynı. Edpi senin asıl hassasiyetini verir. DPI olarak tavsiyem400 800 ve YA1000 1200 kullanman. dpi*sens= edpi
Pek anladığımı söyleyemem ama tekrar okurum :)
DPI kişiye göre çok değişir. Mesela FPS oyunu oynuyorsan çoğu kişi düşük DPI önerir ama ben düşük DPI ile rahat edemiyorum mesela. Tek tek deneyip en iyisini bulman lazım.
FPS dışında online oyun oynamıyorum hocam. Ama yine de durum söylediğim gibi.
Sürekli yüksek hassasiyet ayarlarında oynadığımdan aynı sorunu bende yaşıyordum ve sorunumu tek bir şekilde çözebildim. Mesela oyun içerisindeki hassasiyet ayarın 7,90 bunu 7,50 yapıp 1-2 gün bu şekilde oynuyorum sonra 7 yapıyorum baktım ki çok hantal kalıyor hemen 7,30 yapıp oynuyorum. Elim alışınca 7'ye indiriyorum daha sonra 6, 70-6, 50-6, 30-6, 0 diye diye en son 4 civarlarına kadar düşüyor. Rakamlar örnekleme olsun diye verilmiştir. Mantığı anladın umarım. Böyle yapınca hantallık hissetmiyorsun. 1 ay içerisinde yavaş yavaş indire indire alışmış oluyorsun yavaş hassasiyete.
Bu birçok konuda işe yarayan bir yöntem. Alışkanlıklardan bir anda vazgeçmek kolay değil. :)
Düşük DPI ve düşük sens ile oynadığında biraz kasıyormuş gibi hissedebilirsin fareyi. CS:GO 400-800 DPI ve sens 2 oynuyor çoğu kişi. Ben 1600 DPI 0.3 sens oynuyorum. Deneyin beğendiğinizi kullanın.
Battlefield V, Mordhau ve artık çok nadir R6S oynuyorum ben. Sanırım oyunun ismi çokta fark etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı