Online oyunlarda loss sorunu ve internetin sürekli kopması

xCodeİmam

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, TürkNet'in 35Mbps VDSL tarifesini kullanıyorum. PUBG, CS:GO, CoD Warzone gibi Online oyunlarda loss/packet loss sorunu yaşıyorum. Bu firmadan önce Millenicom kullanıyordum. Sıkıntımı gideremeyince belki bir umut firmayı değiştirirsem sorunlarım geçer diye düşündüm son çare olarak. Ama hâlâ aynı sıkıntıları yaşıyorum. Son zamanlardaki internetin kesilmesini modem arayüzündeki değerleri kontrol ettiğimde SNR margin değerim 11DB civarında ortalama ve internet kesildiğinde modem ışıklarım yanıp sönmüyor. Sadece internet kesiliyor bunu da kullanırken farkediyorum. Bu kesilme gerçekleştiğinde SNR margin değerim 5-8-11-14 gibi dalgalanıyor sürekli. Sorunu çözmek için modem sıfırlayıp tekrar kurma, PC üzerinden türlü türlü programlar denedim. En son statik IP sorunumu çözebilir diye düşünerekten statik IP aldım ama hâlâ sorunumda gram ilerleme yok. 2019 Eylül ayında taşındım şu anda oturduğum eve ve 9. katta oturuyorum. Evin içinde internet veya telefona ait bir kablo yoktu. Ankastre kutusundan gelen kabloyu getirdiğim elektrikçi ek masraf çok olmasın diye komşunun kablosuna bağladığını ve o kabloyu da yine kapının önünden ek çıkarıp daireye aldığını söylemişti. Elektrik ve tesisat işinden hiç anlamadığım için olur dedim nasıl uygunsa öyle yap. Geçenlerde komşunun internetin de sıkıntı vardı ve TT ekipleri benim ek kabloyu kesmişler oradan. Ev sahibine söylediğimde kendisi bir elektrikçi getirdi ve o da kapı ziline bağlamış interneti nasıl olduysa. Kapı zili aşağı otomatik kapıdan basınca çalmıyordu. Baktırdığımızda interneti ona bağlamışlar. Şu anda hem zil hem internet var ama internette de uzunca anlattığım gibi sorunlar yaşıyorum. Ankastre kutusundan tekrardan bir hat çektirsem sorunum düzelir mi veyahut ne yapmam lazım diye konu açma gereği duydum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın 🙂

Dosya Ekleri

• IMG_20200601_191109.jpg
    IMG_20200601_191109.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 30
Kablodan dolayı bir problem olabilir ya da bilgisayarındaki eternet girişinde bende de oluyor eternet kablosu takılı iken turuncu yanıyor ve oyunda lag olduğu zaman kasaya bakınca o ışık gidiyor sonra ışık geldikten birkaç saniye sonra oyun düzeliyor yani kabloda ya da ethernet portunda bir sıkıntı olabilir.

Kablodan dolayı bir problem olabilir ya da bilgisayarındaki eternet girişinde bende de oluyor eternet kablosu takılı iken turuncu yanıyor ve oyunda lag olduğu zaman kasaya bakınca o ışık gidiyor sonra ışık geldikten birkaç saniye sonra oyun düzeliyor yani kabloda ya da ethernet portunda bir sıkıntı olabilir.

Araştırdığım kadarıyla Nexans markası kaliteli bir marka ve o markanın CAT 6kablosundan aldım daha 3-4 ay oldu. Anakartın ethernet girişinde bir sıkıntı var mı bilemiyorum. Sistemimi sattım, yeniden sistem topladım. Nasipse yarın kurup deneyeceğim. Ayrıca TP-Link TD-W9970V3 modem kullanıyorum. Bu modemin ürüne TD-W9970V1 ile de denedim sonuç değişmemişti.

Geri
Yukarı