Online sınav için neden IP adresi isteniyor?

Çok haklısınız. Bazı arkadaşlar sınav esnasında sınav dışında bir sekmeye girersen ondan haberleri olur diyorlar, böyle bir şey mümkün mü? Yanlış anlaşılmasın kopya için sormuyorum , sorular internetten cevabı bulunacak cinsten değiller zaten.

Biz vizelere Google Classroom üzerinden girdik ve dolayısıyla başka sekmelere vs. rahatça girilebiliyordu. Final sınavları için okul kendi sistemini kurdu ve o sistemde değil başka bir sekme açmak sayfayı bile yenilerseniz sınavınız otomatik olarak iptal oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişi aynı anda web cam'i üzerinden kontrol edilirse,ekran görüntüsü de kontrol edilirse , o anda başka birinin de bilgisayara bakmadığı kontrol edilebilirse yapılabilir gibi:D

Bizim okul bir program kurdurttu uzaktan yönetiyor bilgisayarı sınav anında ekran kaydediliyor ve webcam var sınav bitene kadar internete sadece benim bilgisayarım bağlanabiliyor başka cihaz bağlanamıyor.

Bizim okul bir program kurdurttu uzaktan yönetiyor bilgisayarı sınav anında ekran kaydediliyor ve webcam var sınav bitene kadar internete sadece benim bilgisayarım bağlanabiliyor başka cihaz bağlanamıyor.
Biraz abartı olmuş. Bizim sınavda kamera , mikrofon açık olacak, olası bir şüphelenmede sms leri wp mesajlarını kontrol edeceklermiş bide bu ip adresi. Sınav KEYPS diye bir sistemden yapılacak.

Biz vizelere Google classroom üzerinden girdik ve dolayısıyla başka sekmelere vs. rahatça girilebiliyordu. Final sınavları için okul kendi sistemini kurdu ve o sistemde değil başka bir sekme açmak sayfayı bile yenilerseniz sınavınız otomatik olarak iptal oluyor.

Reis Google formlar değil mi? Geri dönersen iyi olur.

Geri
Yukarı