Online vize kopya iddası

Soyle dusunun 40 soruluk bir test sinav diyelim. 5 supheli var. Bu 5 kisinin de 10 yanlisi olsun, 10 sorunun yanlış cevabi da hepsinde ayni secenek yani a soruyu C yapmislar gibi 10 soruda da ayni yanlış olunca suphelenmistir.

90 ustu kismina gelince de yapamayacaginizi bildigi 2 soru sorar yaparsin problemdir, olur boyle seyler ama blof de olabilir tabii.

Bence blöf ama böyle bir suçlama açabilir mi hiçbir kanıt olmadan asıl öğrenmek istediğim.

Öyle saçma şey olur mu? 90 üstü almış kesin kopya diye işlem başlatılamaz, kanıt sunulması gerekli, ayrıca Online sınav da önlem alınmıyor ise kopya çekilmesi yaşanabilecek bir şey. İtiraz edin.

Daha herhangi bir işlem baslatilmadi zaten ben olmayacağami düşünüyorum ama denk geldiyse kanıt olmadan böyle bir suçlama acabilir mi onu merak ediyorum.

Bence blöf ama böyle bir suçlama açabilir mi hiçbir kanıt olmadan asıl öğrenmek istediğim.
Acar acmasini gectim 0'da verebilir. Tabii karsi tarafinda itiraz hakki dogar yapti bitti olmaz. Bizim bolumde ozellikle ilk senede hocanin odasina gidip yaptigini kanitlamak icin tekrar kod yazan cok olurdu hoca inanmazdi diyelim, benzerini gozunun onunde yaptirirdi. Ha tabii icinizde kuruntu olacagina gidin konusun hocanizla anlatir muhtemelen cok ters bi tip degilse.

Daha herhangi bir işlem baslatilmadi zaten ben olmayacağami düşünüyorum ama denk geldiyse kanıt olmadan böyle bir suçlama acabilir mi onu merak ediyorum.
Olayın resmiyet kısmına pek hakim değilim fakat diğer tüm işlemlerde olduğu gibi bunda da herhangi bir kanıt veya belge olması lazım diye düşünüyorum. Örneğin; yüz yüze olan bir sınavda kopya çekerken yakalanmanız veya masaya yazdığınız bir yazı kanıt olabilir. Fakat sizin anlattığınız durumda suçlama sadece bir varsayım gibi duruyor. Benim şahsi görüşüm böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı