Online vize kopya iddası

agni

Centipat
Hoca Online sınavda 5 kişinin ayni yanlışları olduğunu ve kopyadan işlem başlatacağını söyledi, kopya çekmedim fakat ayni yanlışları yaptıysam ve ceza yersem sinir bozucu olur. Sorum şu aslında sınav yaptığı sitede herhangi bir koruma yok. Yani Alt Tab vs. attığında herhangi bir işlem olmuyor. O yüzden herhangi bir kopya cekildiyse de bir kanıt yok ortada. O yüzden böyle bir işlem yapmasi kabul edilebilir mi? (sınıf 25 kişi civarı.)

Sadece aynı soruları doğru yapmanız, kopya çektiğinizin bir kanıtı değil. Daha geçerli bir kanıt sunulması gerekli. Aksi taktirde itiraz etmeniz kolay olur.

Hoca Online sınavda 5 kişinin ayni yanlışları olduğunu ve kopyadan işlem başlatacağını söyledi, kopya çekmedim fakat ayni yanlışları yaptıysam ve ceza yersem sinir bozucu olur. Sorum şu aslında sınav yaptığı sitede herhangi bir koruma yok. Yani Alt Tab vs. attığında herhangi bir işlem olmuyor. O yüzden herhangi bir kopya cekildiyse de bir kanıt yok ortada. O yüzden böyle bir işlem yapmasi kabul edilebilir mi? (sınıf 25 kişi civarı.)

25 kişide 5 kişi çokmuş gerçekten. Bizim 110 kişi var sınıfta ayrı grup açtılar kopya paylaşıyorlar ama grup 4 5 kişilik küçük grup mesela orada sorun olur mu diye merak ediyorum ben de.

Sinav test mi yoksa yazılı mıydı? Yazili ise karsinizdaki hoca da ilk defa sinav okumuyor anlar. Test ise 5 kisinin yanlislarinin hespi ayni secenek isaretlenmis yanlislar ise evet dikkat ceker.

5 kişi aynı yanlışları yaptı diye işlem başlatması saçma ayrıca sınav yapılan sitenin kopya koruması olmaması ayrıca saçma. Hoca kopya çekenler var mı demek yerine bu saçmalıklar silsilesi nasıl oldu diye kendine işlem başlatması gerekir.

Sinav test mi yoksa yazılımıydı? Yazili ise karsinizdaki hoca da ilk defa sinav okumuyor anlar. Test ise 5 kisinin yanlislarinin hespi ayni secenek isaretlenmis yanlislar ise evet dikkat ceker.

Test.

Blöf yapıyor klasik.

Bana da öyle geldi ama hayırlısı.

+Olarak eklemedim ama 1-2 kişi 90 üstü almış ve ben olasilik vermiyorum deyip onlar hakkinda da işlem başlatacağını söylemiş üniversitede ilk defa böyle bir saçmalık görüyorum lisede olsa bloftur der geçerdim ama burada insan bir tedirgin oluyor.( Ben 70 civarı bı şey aldım.)

Soyle dusunun 40 soruluk bir test sinav diyelim. 5 supheli var. Bu 5 kisinin de 10 yanlisi olsun, 10 sorunun yanlış cevabi da hepsinde ayni secenek yani A soruyu C yapmislar gibi 10 soruda da ayni yanlış olunca suphelenmistir.

90 ustu kismina gelince de yapamayacaginizi bildigi 2 soru sorar yaparsin problemdir, olur boyle seyler ama blof de olabilir tabii.

+Olarak eklemedim ama 1-2 kişi 90 üstü almış ve ben olasilik vermiyorum deyip onlar hakkinda da işlem başlatacağını söylemiş üniversitede ilk defa böyle bir saçmalık görüyorum lisede olsa bloftur der geçerdim ama burada insan bir tedirgin oluyor.( Ben 70 civarı bı şey aldım.)

Öyle saçma şey olur mu? 90 üstü almış kesin kopya diye işlem başlatılamaz, kanıt sunulması gerekli, ayrıca online sınav da önlem alınmıyor ise kopya çekilmesi yaşanabilecek bir şey. İtiraz edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı