ONT LOS ışığı kırmızı yanıp sönüyor.

Sinyal Lost yani sinyal gelmiyor cihaza.
Evet hocam yani ne yapabilirim bu neden olur? Jakları değiştirin düzelir diyorlar ama şimdi çalışan aslanlar gibi çalışan kablo neden birden Sinyal Lost veriyor?

Altından nedense Türk Telekom çıkacak gibi hissediyorum. Bir kurtulamadım şu firmadan.

Evet hocam yani ne yapabilirim bu neden olur? Jakları değiştirin düzelir diyorlar ama şimdi çalışan aslanlar gibi çalışan kablo neden birden sinyal Lost veriyor?

Altından nedense Türk Telekom çıkacak gibi hissediyorum. Bir kurtulamadım şu firmadan.

Hocam siz comnet kullanıyorum demiştiniz eski konularda? Ama yapabileceğiniz şey Türk Telekom'u arayıp sinyalin gelip gelmediğini sormak fiber kabloların bükülmemesine özen gösterin.

Evet hocam yani ne yapabilirim bu neden olur? Jakları değiştirin düzelir diyorlar ama şimdi çalışan aslanlar gibi çalışan kablo neden birden Sinyal Lost veriyor?

Kabloda bi sorun oluşmuş olmasın? Malum, çok çabuk kırılabiliyor.

Hocam siz comnet kullanıyorum demiştiniz eski konularda? Ama yapabileceğiniz şey Türk Telekom'u arayıp sinyalin gelip gelmediğini sormak fiber kabloların bükülmemesine özen gösterin.
Bu konuyla yakınen ilgileneceğim. Allah yukarıda biliyor Türk Telekom kaynaklı çok sövmüşümdür. Hepsi günah defterimdedir 😃. Birazdan arıza kaydı açacağım. Ama çok tuhaf ki birden hiçbir problem çıkarmayan kablo sinyal vermiyor.
Kabloda bi sorun oluşmuş olmasın? Malum, çok çabuk kırılabiliyor.
Bu ihtimal pek bir düşük çünkü hep olduğu yerde duruyordu hocam.
SC jakın montajı düzgün yapılmamıştır, şans eseri bugüne kadar idare etmiştir. Bu ihtimallerden biri.
Sağ olun hocam. Bu jakları bir taktırayım. Aslında sanırım bunu kendim de takabilirim. Evde yeşil uçlu jaklar var, ONT kutusunda. Ama nasıl takarım pek bilgi sahibi değilim. En iyisi Comnet'e destekten ulaşıp Türk Telekom'a yaptırmak olacak.

Aslında sanırım bunu kendim de takabilirim. Evde yeşil uçlu jaklar var, ONT kutusunda. Ama nasıl takarım pek bilgi sahibi değilim. En iyisi Comnet'e destekten ulaşıp Türk Telekom'a yaptırmak olacak.
Bence riske atmayın. Sorun başka yerdeyse fazladan beklemeyin.

Sağ olun hocam arıza kaydı bırakacağım şimdi.
Hocam altyapı çalışması olabilir mi? Biz geçiş yaptıktan birkaç gün sonra iki defa gece 2'den sabah 8'e kadar altyapı çalışması yapmıştı Turk Telekom. Altyapı çalışması yapıldığı vakit TT'nin verdiği modemde internet kırmızı yanıyordu.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı