Onu düşününce göğüsüm ağrıyor

Hocam sorun fiziksel yapıda değil. Benim düşüncem bu dönemde yaşayan insanların bazıları sevgiyi saygıyı doğru üslup ile konuşanı değil, 2-3 six pack yapan, sigara içen, her 2 lafının 3ü küfür olan insanlara bayılıyor. Bu can sıkıyor.
Haklısın dostum işte bu yüzden birliktelik düşündüğün insanın doğru insan olup olmadığına karar vermek gerekiyor. Her insanın uyumlu olacağı bir insan var bu dünyada. Senin o dediğin insanlar da bu şekilde mutlu oluyor, o insanlarla kafası uyuşuyor. Tanıştığınız her insanı bir tecrübe olarak görün ve size değer vermeyen insan ile vakit kaybetmeyin, daha niceleri ile tanışacaksınız. Hayata bu şekilde bakarsanız bunların o kadar da dert edilmeyecek şeyler olduğunu ve hayatta çok daha önemli şeyler olduğunun farkına varacaksınız :)

Yüreğim yanardağ, gözyaşım seldi
Her gecem, bir ömür hapse bedeldi :(
İlişkilere mantık ile yaklaşın. Diğer türlüsü sizi üzer. Ben melankolik insanımdır. İlişkide ise mantığımı kullanırım. 5 senedir kimseyle sevgili olup doğru düzgün çıkmadım. 27 yaşındaym, kitap,oyun, film, müzik tutkunuyum.. Bir insana bağlanamam. Bağlanırsam ayrılmam gerekir. Çünkü acı çekip bu acı ile şiir yazmak isterim..

Haklısın dostum işte bu yüzden birliktelik düşündüğün insanın doğru insan olup olmadığına karar vermek gerekiyor. Her insanın uyumlu olacağı bir insan var bu dünyada. Senin o dediğin insanlar da bu şekilde mutlu oluyor, o insanlarla kafası uyuşuyor. Tanıştığınız her insanı bir tecrübe olarak görün ve size değer vermeyen insan ile vakit kaybetmeyin, daha niceleri ile tanışacaksınız. Hayata bu şekilde bakarsanız bunların o kadar da dert edilmeyecek şeyler olduğunu ve hayatta çok daha önemli şeyler olduğunun farkına varacaksınız :)

Kurusa fidanım güllerim solsa
Göynümde solmayan gülümsün benim
(Canımsın benim)
Yaprakların gazel olsa dökülse
Daha taze fidan dalımsın benim;

Ağarsa saçların belin bükülse
Birer birer hep dişlerin dökülse
(Canım dökülse)
Vücudun kurusa kanın çekilse
Yine şu gönlümün yârisin benim

Bülbülün gül için zâr-ı misali
Kerem'in bağrının nâr-ı misali
İnler gârip gönlüm arı misali
Tadına doyulmaz balımsın benim

Şu mısralar herşeyi anlatıyor aslında. Nefis için değil ahireti için sevmeli insan.

Geri
Yukarı