Corona'dan önceki hayatınızı düşününce nasıl hissediyorsunuz?

Açıksası ben bazı arkadaşlarımın sesini duymayı çok özledim ne kadar telefonla konuşabiliyorda olsak aynı değil be... Özlüyor insan sosyal olmayı özlüyor hayatın kıymetini bilmek lazımmış demek ben bunu 14 yaşında öğrendim buna sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.

Açıksası ben bazı arkadaşlarımın sesini duymayı çok özledim ne kadar telefonla konuşabiliyorda olsak aynı değil be... Özlüyor insan sosyal olmayı özlüyor hayatın kıymetini bilmek lazımmış demek ben bunu 14 yaşında öğrendim buna sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.
Virüs hayatımızın bir parçası oldu, belli vakitler buluşma imkanınız olmalı, bu bir temel hak. Mahkumlara bile bahçe izni veriliyor. Evde durmaya devam edersen psikolojik anlamda çökersin, hatta yalnızlığa tahammülü olmayan insanlarda akıl hastalığı bile olabilir. Bilinçsiz alınan sözde önlem, sorunun asıl kaynağından bile daha tehlikeli olabilir.

Çok mutsuzdum. Kendimi Yasak Elma'da ki Aysel gibi hissediyorum. Kovulduğu gün patronu ölmüştü, kimseye söylemeden kalmaya devam etti. Bende stajdan atılacağım gün korona çıktı, kovamadı adi adam. Onun dışında da çok iyi, zaten bütün gün evde bir şeyler yapıyordum, hala da aynı. İşime geldi.

Geri
Yukarı