OOP öğrenirken zorlanıyorum

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
14 yaşındayım ve C# temel seviyede bitirdim. C# OOP derslerini öğrenmeye başladım (Unity için) fakat derste anlatılan konuların ve örneklerin İngilizce olması öğrenmemi yavaşlattı. Murat Yücedağ hocamdan C# dersleri alırken örnekleri Türkçe olduğu için anlıyordum fakat OOP'ye geçince zorlandım. Sonuçta 14 yaşında olduğum için ortaokul düzeyinde bir İngilizceye sahibim. Ne yapabilirim? şu an 0'dan İngilizce kurslarına başladım.

OOP dersini programlama temelleri ile beraber alman gerekiyordu. Direk programlamaya başladıktan sonra değil.
programlamaya başlamadım hocam , sadece derslerde ingilizce anlatılmasında zorlandığımı belirttim (console C# da zorlandım , OOP anlatımına geçince kapsülleme vb konularda sıkıntı çekmedim)

Sadece OOP üzerine kurslar var (genelde C# üstünden öğretiliyor zaten, o konuda temelinin olması faydalı olacaktır).
OOP öğrenirken zorlanman çok olağan bir durum çünkü konular biraz soyut kalabiliyor. Burada kilit nokta çok tekrar ve örnekler üzerine kod yazmak olacaktır.
Erken yaşta başlamış olman çok büyük artı. Ne kadar zorlanırsan zorlan, bir yazılımcı olarak tavsiyem OOP'yi kesinlikle ciddiye al ve konunun üzerine git. İlerleyen süreçte hangi dili kullanırsan kullan OOP hep karşına çıkacak; dolayısı ile bu konuyu iyice oturtmanı öneriririm.

İngilizce'ye başlaman güzel. OOP kursuna da devam etmek istiyorsan Türkçe neden izlemiyorsun anlamadım.
türkçe anlatımı bulamadım hocam

Sadece OOP üzerine kurslar var (genelde C# üstünden öğretiliyor zaten, o konuda temelinin olması faydalı olacaktır).
OOP öğrenirken zorlanman çok olağan bir durum çünkü konular biraz soyut kalabiliyor. Burada kilit nokta çok tekrar ve örnekler üzerine kod yazmak olacaktır.
Erken yaşta başlamış olman çok büyük artı. Ne kadar zorlanırsan zorlan, bir yazılımcı olarak tavsiyem OOP'yi kesinlikle ciddiye al ve konunun üzerine git. İlerleyen süreçte hangi dili kullanırsan kullan OOP hep karşına çıkacak; dolayısı ile bu konuyu iyice oturtmanı öneriririm.
C# üzerinden öğretiliyor haklısınız hocam fakat C# konsol üzerinden öğretiliyor , ben form öğrendiğim için zorlandım galiba hocam , tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam <3

Önceki konularında gördüğüm genel öğrenme hatalarını yazıyorum:
  • Kendini belli bir metoda bağlıyorsun.
  • Sadece programlamaya odaklanıyorsun.
  • Gözlemlediğim kadarıyla pratikleri yanlış yapıyorsun.
  • Dil ile içindeki ilkeleri(OOP vs.) çok ayrı tutuyorsun.
  • Sabretmen gerekli ki sabretmediğini açtığın konular açıklıyor.
Programlamada öğrenme metodu diye bir şey olamaz. Çünkü önemli olan öğrenmen değil anlamandır. Rahat olan lazım. Belli programlama ilkeleri var ki bunları programlamadan çok uzak tutuyorsun. OOP öğrenemezsin, o bir ilkedir. Öğrenilecek bir şey değildir.

Önceki konularında gördüğüm genel öğrenme hatalarını yazıyorum:
  • Kendini belli bir metoda bağlıyorsun.
  • Sadece programlamaya odaklanıyorsun.
  • Gözlemlediğim kadarıyla pratikleri yanlış yapıyorsun.
  • Dil ile içindeki ilkeleri(OOP vs.) çok ayrı tutuyorsun.
  • Sabretmen gerekli ki sabretmediğini açtığın konular açıklıyor.
Programlamada öğrenme metodu diye bir şey olamaz. Çünkü önemli olan öğrenmen değil anlamandır. Rahat olan lazım. Belli programlama ilkeleri var ki bunları programlamadan çok uzak tutuyorsun. OOP öğrenemezsin, o bir ilkedir. Öğrenilecek bir şey değildir.
haklısınız hocam , çok teşekkürler birdahakine daha dikkatli olacağım <3

Lütfen beni yanlış anlamayın fakat sürekli bu durum hakkında konu açıyorsunuz. Biraz rahat olmaya çalışın. Belki de hayatınızda daha önce hiç karşılaşmadığınız, anlam veremediğiniz bir şeyi öğrenmeye çalışıyorsunuz.

İlkokulda ilk defa matematik gördüğünüzde hemen yapabiliyor muydunuz? Peki ya ilk defa İngilizce gördüğünüzde size garip gelmiyor muydu?

Bu kadar kafanıza takmayın. İlerlemeye devam edin. Bir süre sonra oturacağını göreceksiniz.

Lütfen beni yanlış anlamayın fakat sürekli bu durum hakkında konu açıyorsunuz. Biraz rahat olmaya çalışın. Belki de hayatınızda daha önce hiç karşılaşmadığınız, anlam veremediğiniz bir şeyi öğrenmeye çalışıyorsunuz.

İlkokulda ilk defa matematik gördüğünüzde hemen yapabiliyor muydunuz? Peki ya ilk defa İngilizce gördüğünüzde size garip gelmiyor muydu?

Bu kadar kafanıza takmayın. İlerlemeye devam edin. Bir süre sonra oturacağını göreceksiniz.
Haklısınızdır belki hocam ama yapamayınca sinirim bozuluyor çok kafaya takıyorum, emek verip yazdığınız için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı