Opel Astra 1.2T motordan gelen ses nedir?

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar bu ses ne sesidir? Bilgisi olan var mı?
Yüksek ses dinleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arabayı çalıştırdıktan sonra direkt gazlayıp çıkmamaya özen gösterin yağ bir dolaşsın arabada özellikle soğuk ve ilk çalıştırmada bu çok önemli tüm ışıklar söndükten sonra marşa basıp 10-15 saniye bekleyin en azından sorunun kaynağı bundan olabilir biraz titreme yapıyor olabilir motor ısınma aşamasında.

Arkadaşlar bu ses ne sesidir? Bilgisi olan var mı?
Yüksek ses dinleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akışmetrenin sesi gibi geldi bana.
Geçen hafta yağ değişimi olduğunu söylemişsiniz. Hava filtresi değişti mi?
Motorda, şanzımanda sıkıntı olsa ses sürekli veya kesik kesik gelir. Gaza basınca geliyorsa akışmetre veya gaz kelebeğinde sorun vardır diye düşünüyorum.
Çok geçmeden servise götürün, aracın garantisi vardır zaten. Para vermeden varsa bir sorun onarım sağlarsınız.

Akışmetrenin sesi gibi geldi bana.
Geçen hafta yağ değişimi olduğunu söylemişsiniz. Hava filtresi değişti mi?
Motorda, şanzımanda sıkıntı olsa ses sürekli veya kesik kesik gelir. Gaza basınca geliyorsa akışmetre veya gaz kelebeğinde sorun vardır diye düşünüyorum.
Çok geçmeden servise götürün, aracın garantisi vardır zaten. Para vermeden varsa bir sorun onarım sağlarsınız.

Servise bu konu hk gittiğimde usta fabrikadan çıkan yağ ile koydukları yağın farklı olduğunu, motor sesinde değişiklikler olabileceğini ve bu motorların kabul edilmeyen bir durumda hemen uyarı verdiğini, bu konuda hassas olduğunu ve endişe etmem gereken bir şey olmadığını söylediler. Üç dört defa başıma geldi sonra bir daha da olmadı zaten. Ve gerçekten yağ değişiminden sonra motor sesinde biraz farklılık almıştım olaydan önce de. Şu an sadece biraz gaz açınca bazen içeri kötü ekşimsi bir koku veriyor. Bunu bakımdan da önce yapıyordu. Bunu da merak ediyorum henüz bunun için test sürüşü yapmadık servis ile.

Servise bu konu hk gittiğimde usta fabrikadan çıkan yağ ile koydukları yağın farklı olduğunu, motor sesinde değişiklikler olabileceğini ve bu motorların kabul edilmeyen bir durumda hemen uyarı verdiğini, bu konuda hassas olduğunu ve endişe etmem gereken bir şey olmadığını söylediler. Üç dört defa başıma geldi sonra bir daha da olmadı zaten. Ve gerçekten yağ değişiminden sonra motor sesinde biraz farklılık almıştım olaydan önce de. Şu an sadece biraz gaz açınca bazen içeri kötü ekşimsi bir koku veriyor. Bunu bakımdan da önce yapıyordu. Bunu da merak ediyorum henüz bunun için test sürüşü yapmadık servis ile.

Fabrika çıkışlı motor yağı ile bakımlarda kullanılan motor yağı farklı bu doğru bilgi. Ses ve titreşim konusunda da farklılıklar oluşturabilir.
Çok kafanıza takmayın aracın garantisi vardır zaten. Rahat olun. Baktınız düzelmiyor, yeni bir yetkili servis arayışına girersiniz.

Kötü ekşimsi bir koku geliyorsa yakıt kaynaklı olabilir. Yakıtı Shell'den almaya özen gösterin.

Geri
Yukarı