Opel Astra GS aracında direksiyondan ses geliyor

Viraj yapıyorum çok ondan kaynaklı olabilir mi?
Viraj aracın limitlerine dayanıyor ise olur. O aracın limitleri yüksek Nürnburgring’e gitmedikten sonra limitlerine de ulaşamazsın demek ki virajda üstünde yük varken düştün çukura. Düşük hızla tek taraf basıyorken oldu mu böyle bir şey?

Viraj aracın limitlerine dayanıyor ise olur. O aracın limitleri yüksek Nürnburgring'e gitmedikten sonra limitlerine de ulaşamazsın demek ki virajda üstünde yük varken düştün çukura. Düşük hızla tek taraf basıyorken oldu mu böyle bir şey?

Olabilir hocam geçenlerde 35-40 ile sola dönerken ki normal direkt dönüşten bahsediyorum. Sağ tekerim düşmüştü takoza vurmuştu bayağı bir ses almıştım. Dediğim gibi şu an sesten eser yok. Kendi kendine düzeldi. Bazen de direksiyon arabayı ilk açtığımda 2-3 dk boyunca saçma sola çekiyor. Sonra düzeltiyor kendini.

Olabilir hocam geçenlerde 35-40 ile sola dönerken ki normal direkt dönüşten bahsediyorum. Sağ tekerim düşmüştü takoza vurmuştu bayağı bir ses almıştım. Dediğim gibi şu an sesten eser yok. Kendi kendine düzeldi. Bazen de direksiyon arabayı ilk açtığımda 2-3 dk boyunca saçma sola çekiyor. Sonra düzeltiyor kendini.
Alt takıma bir baktırın hocam. Opel alt takım dayanıklılığı ile ünlü bir firma değil. Sola çekme takozdan olmaz. Kazasız belasız sürüşler.

Geri
Yukarı