Çözüldü OpenCL hızlandırmalı uygulamaları çalıştıramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Linux Mint 20.3una kullanıcısıyım ve NVIDIA GT 620M ekran kartına sahibim. OpenCL destekli uygulamalarda grafik hızlandırmadan faydalanamıyorum. Ne yaparsam yapayım ne OpenCL hızlandırmalı uygulamalarda gözüküyor ne de clinfo da gözüküyor. Kütüphaneleri falan elle kurmayı denedim ancak birçok bağlılık hatası çıkıyor. Ne yapacağım konusunda çıkmaza düştüm. @OzgunP, hocam birçok şey denedim ancak bir çıkışa varamadım, bir fikriniz var mıdır?

Son düzenleme:
Çözüm
NVIDIA-390 için, Ubuntu tabanında nvidia-headless-390 meta paketini kurmayı deneyin.

@OzgunP, indirdim. Bir ayar yapmalı mıyım ayrıca? libnvidia-compute-390 zaten kurulu gösteriyor.

İndirdim ancak birden fazla kez yeniden başlatmama rağmen ne clinfo ne de OpenCL uygulamalarında gözükmüyor. Bir ayar veya bir şeyi etkinleştirmeli miyim? GPU, NVIDIA olarak yani "Direct Render" olarak seçili.

Paketi kurdum ancak hala ekran kartı gözükmüyor.

Sorunumu çözdüm. Ekran kartımın sürücüsü 390 sürüm. Fermi serisi için en son çıkan sürücü bu. OpenCL'nin için "CUDA toolbox" kurmak gerekiyor. Ubuntu PPA'sındaki focal tabanı için olan CUDA-toolbox 10.2 sürümü benim sürücümün daha üstü bir sürücü istiyor. Benim ekran kartımın sürücüsüne uygun son sürüm ise 9.2 ve bu Ubuntu PPA'sındaki bionic tabanı için var sadece. Ben de bionic(Ubuntu 19.X ve Mint 19.x) tabanından CUDA toolbox ve bütün bağlılıklarını elle indirip kurdum. Ancak çalışmamıştı.

Sonradan öğrendim ki kurduğum 9.2 sürüm CUDA, güncel 5.13 çekirdeğine destek vermiyor. Çekirdeği 5.4 sürümüne çekince OpenCL çıktısı alabilir hale geldim. Aklıma son gelen şey idi.
NVIDIA GT 620M ekran kartına sahibim

Nvidia-390 için, Ubuntu tabanında nvidia-headless-390 meta paketini kurmayı deneyin. Böylece libnvidia-compute-390 gibi gerekli paketler kurulacaktır.

libnvidia-compute-390
This package provides a set of libraries which enable the NVIDIA driver
to use GPUs for parallel general purpose computation through CUDA and
OpenCL.

NVIDIA-390 için, Ubuntu tabanında nvidia-headless-390 meta paketini kurmayı deneyin.

@OzgunP, indirdim. Bir ayar yapmalı mıyım ayrıca? libnvidia-compute-390 zaten kurulu gösteriyor.

İndirdim ancak birden fazla kez yeniden başlatmama rağmen ne clinfo ne de OpenCL uygulamalarında gözükmüyor. Bir ayar veya bir şeyi etkinleştirmeli miyim? GPU, NVIDIA olarak yani "Direct Render" olarak seçili.

Paketi kurdum ancak hala ekran kartı gözükmüyor.

Sorunumu çözdüm. Ekran kartımın sürücüsü 390 sürüm. Fermi serisi için en son çıkan sürücü bu. OpenCL'nin için "CUDA toolbox" kurmak gerekiyor. Ubuntu PPA'sındaki focal tabanı için olan CUDA-toolbox 10.2 sürümü benim sürücümün daha üstü bir sürücü istiyor. Benim ekran kartımın sürücüsüne uygun son sürüm ise 9.2 ve bu Ubuntu PPA'sındaki bionic tabanı için var sadece. Ben de bionic(Ubuntu 19.X ve Mint 19.x) tabanından CUDA toolbox ve bütün bağlılıklarını elle indirip kurdum. Ancak çalışmamıştı.

Sonradan öğrendim ki kurduğum 9.2 sürüm CUDA, güncel 5.13 çekirdeğine destek vermiyor. Çekirdeği 5.4 sürümüne çekince OpenCL çıktısı alabilir hale geldim. Aklıma son gelen şey idi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı