Önerdiğiniz Linux ipuçları ve uygulamaları

ErrorCorrection

Decipat
Linux için önerdiğiniz, Linux kullanımını kolaylaştıran ve yardım eden ipuçları ya da uygulamalar nelerdir?
Linux Mint kullanıyorum.

Son düzenleme:
Linux için önerdiğiniz, Linux kullanımını kolaylaştıran ve yardım eden ipuçları ya da uygulamalar nelerdir?
Intellij IDEA (10/10 Ide)
Neofetch ( Bashrc ye ekleyip her terminal açtığınızda sisteminizin durumunu görebilirsiniz)
Lolcat(Neofecthi renklendirmek için kullanıyorum)
Gogh(Terminaliniz basitçe istediğiniz renk şemasını kurabilirsiniz)
Lutris(Oyunlar için ideal)
Birde Firefox için PWA eklentisine bakın. Web uygulamalarını istediğinz gibi PC nize kurabiliyorsunuz.

Kullandığınız dağıtımı ve arayüzü belirtirseniz daha iyi olur hocam. Çünkü dağıtımdan dağıtıma ve arayüzden arayüze yardımcı uygulamalar değişebiliyor.

Fish tavsiye edebilirim. Bash ve Zsh'den daha iyi bana kalırsa ve terminal kullanımını bayağı kolaylaştırıyor.
EA App oyunları için bottles.

Daha iyi bir proton deneyimi elde etmek için protonup-qt. Normal protondan daha iyi ve performanslı çalışan proton-ge sürümlerini tek tıkla indirmenizi sağlıyor.

Heroic: Proton-ge sürümlerini de barındıran bir Epic ve GOG istemcisi.

Son düzenleme:
Kullandığınız dağıtımı ve arayüzü belirtirseniz daha iyi olur hocam. Çünkü dağıtımdan dağıtıma ve arayüzden arayüze yardımcı uygulamalar değişebiliyor.

Fish tavsiye edebilirim. Bash ve Zsh'den daha iyi bana kalırsa ve terminal kullanımını bayağı kolaylaştırıyor.
EA App oyunları için bottles.

Daha iyi bir proton deneyimi elde etmek için protonup-qt. Normal protondan daha iyi ve performanslı çalışıyor.

Yazdım hocam ilk mesaja da Linux Mint.

Yeni konular

Geri
Yukarı