Önerdiğiniz Linux ipuçları ve uygulamaları

Gerçekten kolaylaştırıyor mu? Tek yaptığı Syntax'i değiştirip normal bash/posix syntaxinden uzaklaştırmak.completion, renk gibi özelliklerin varsayılanda gelmesi güzel fakat kesinlikle kullanımı kolaylaştırmıyor bana kalırsa.

Kod geçmişi oluşturuyor olması yazdığınız kodu eğer sistemde bir etkisi varsa tamamlayabiliyor olması, geçersiz kodları daha bitirmeden anlayabilmenizi sağlaması gibi birçok artısı var hocam.

Ayrıca alias oluşturma noktasında da sundukları kolaylıklar mevcut gördüğüm kadarıyla.

Kod geçmişi oluşturuyor olması yazdığınız kodu eğer sistemde bir etkisi varsa tamamlayabiliyor olması, geçersiz kodları daha bitirmeden anlayabilmenizi sağlaması gibi birçok artısı var hocam.

Ayrıca alias oluşturma noktasında da sundukları kolaylıklar mevcut gördüğüm kadarıyla.

Bunları yanlış bilmiyorsam powerlevel10k ile de yapabiliyoruz, yani evet fish nispeten kurması daha basit fakat azıcık üstüne durulursa zsh falan kullanmak kesinlikle daha iyi bence. Fakat demek istediğinizi anladım, teşekkürler. 👍

Belirli bir düzeyin üstünde terminal hakimiyeti sağlayan kullanıcıya bazı özellikleri gereksiz ama özellikle terminal kullanmaya yeni başlayan ya da uzun kodların tamamını aklında tutmak istemeyen için büyük nimet :D.

İki uygulama arıyorum
1) macOS tarzı arama yapabileceğim bir eklenti (spotlight)
2) Linux kullanmaya yeni başladığım için terminale komut yazarken yanlış (eksik) yazdığım komutu düzelten veya tamamlayan yardımcı.
Archlinux-kde

İki uygulama arıyorum.
1) macOS tarzı arama yapabileceğim bir eklenti (spotlight)
2) Linux kullanmaya yeni başladığım için terminale komut yazarken yanlış (eksik) yazdığım komutu düzelten veya tamamlayan yardımcı.
Archlinux-KDE

Zsh için:
Zsh-syntax-highlighting
Zsh-autosuggestions

Geri
Yukarı