OpenCore ile Intel_I225 Ethernet LAN çalışmıyor

Dervişane

Decapat
Ekran kartı
Saphire RX570
Anakart
Asus Pro Art Z490 Creator
İşlemci
intel i7 10700KF
tonymacx86.com un Hackintosh için tavsiye ettiği anakartlardan birisini seçmiş oldum,
macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı ile sistemi çalıştırdım,
Benim sistemim ASUS Pro art Z490 creator anakart, i7 10700KF işlemci, Sapphire RX570, ıntel_ı225 Ethernet, internet LAN bağlantısını bir türlü çalıştıramadım,

Confige de başarılı bir şekilde eklemenize rağmen çalışmadıysa Device Properties'e girdi yapmanız gerekiyor. Bakınız:

macOS sürümünü değiştirerek çözen de mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran Resmi 2021-12-15 00.31.03.png

Ayrıca bakınız:

@Dervişane yama eklemeniz gerekiyor. Üstüne FakeID eklememiz gerekiyor. Farklı bir EFI kullandınız mı? Yoksa benim EFI dosyam ile kurulumu tamamladınız mı? Eğer benim EFI dosyam ise akşama doğru gerekli ayarları yapıp ben sana yapılandırılmış Config.plist dosyasını atacağım. Öncelikle, eğer benim EFI dosyamı kullandıysanız hangi dosyayı kullandınız?

Hackintosh ile çok bilgili değilim, müzik bilgisayarı olarak bu sistemi seçtim, kurulum ve çalıştırma işlemleri çok vakit alıyor maalesef
@Dervişane yama eklemeniz gerekiyor. Üstüne FakeID eklememiz gerekiyor. Farklı bir EFI kullandınız mı? Yoksa benim EFI dosyam ile kurulumu tamamladınız mı? Eğer benim EFI dosyam ise akşama doğru gerekli ayarları yapıp ben sana yapılandırılmış Config.plist dosyasını atacağım. Öncelikle, eğer benim EFI dosyamı kullandıysanız hangi dosyayı kullandınız?
Sizin hazırladığınız macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı ile sizin EFI dosyanızla kurulum yaptım, 12-Desktop-Comet Lake isimli plist i config.plist olarak değiştirdim ve bu şekilde sorunsuz boot ediyor.

Son düzenleme:
Hackintosh ile çok bilgili değilim, müzik bilgisayarı olarak bu sistemi seçtim, kurulum ve çalıştırma işlemleri çok vakit alıyor maalesef

Sizin hazırladığınız macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı ile sizin EFI dosyanızla kurulum yaptım, 12-Desktop-Comet Lake isimli plist i config.plist olarak değiştirdim ve bu şekilde sorunsuz boot ediyor.
Tamamdır, yama gibi eklentileri ben sizin için ekleyeceğim. Ben size dosya gönderdiğim zaman yapmanız gereken tek şey şu an kullandığınız config dosyasını yedekleyip benim gönderdiğim dosyayı ESP/EFI/OC içine koymak olacaktır 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı