OpenWRT destekli modem-router önerisi

@kwAhjs Hocam yardım etmek isterim fakat YKS var malum. YKS sonrası yardım edebilirim. OpenWrt destekli Xiaomi Mi router 4A gigabit kullanıyorum. Roter'i alırsan kurulum aşamasında yardım ederim ama dediğim gibi YKS sonrası. Bu arada eger alacak olursan cihazı cihaz gelince üretim yılı 2021 ise iade et. 2021 cihazlarınin bazıları destekli olmuyor haberin olsun.

Hocam ancak yeni müsait olabildim yarın Türk Telekom'a geçeceğim 1000MBPS paketine.
Bu hafta almayı düşünüyorum Routerı, bana yardımcı olabilir misiniz tüm aşamalarda. Nerden satın almamı önerirsiniz?

Hocam ancak yeni müsait olabildim yarın Türk Telekom'a geçeceğim 1000MBPS paketine.
Bu hafta almayı düşünüyorum Routerı, bana yardımcı olabilir misiniz tüm aşamalarda. Nerden satın almamı önerirsiniz?
Hocam hiç boş vaktim yok şu sıralar maalesef yardımcı olamayacağım. Eğer discord adresi verirseniz oradan size kurulum rehberi atabilirim o kadar.

Bende de Xiaomi router var OpenWrt kurulu lakin ben direk WAN girişinden internete bağlanmayı basaramadim mecburen fiber modemi bridge modunda kullanıyorum bilen varsa aydınlatsın sadece router kullanmak benim de işime gelir çünkü 🙂

Bende de Xiaomi router var OpenWrt kurulu lakin ben direk WAN girişinden internete bağlanmayı basaramadim mecburen fiber modemi bridge modunda kullanıyorum bilen varsa aydınlatsın sadece router kullanmak benim de işime gelir çünkü 🙂
Hangi altyapı/internet? TT altyapısında fiber kullanıyorsan Vlan ID girmen gerekiyor.

Millenicom FTTH altyapı hocam fiber yani o aklıma geldi de nereye girecegimi bulamadim
1670000958854.png

1670000973466.png

Yarın deneyip geri dönüş sağlarım hocam 👍

hocam bu yöntem işe yarıyor sistem çalışıyor internette sörf için sorunsuz diyebilirim lakin online oyunlarda özellikle pubg de ışınlanma veya böyle karakterde sekmeye sebep oluyor yani ping düşük görünse bile pinge sebep oluyor gibi bişey o yüzden sağlıklı çalışmadı geri modemi takmak zorunda kaldım

Son düzenleme:
Millenicom FTTH altyapı hocam fiber yani o aklıma geldi de nereye girecegimi bulamadim
Eki Görüntüle 1591050
Yarın deneyip geri dönüş sağlarım hocam 👍

hocam bu yöntem işe yarıyor sistem çalışıyor internette sörf için sorunsuz diyebilirim lakin online oyunlarda özellikle pubg de ışınlanma veya böyle karakterde sekmeye sebep oluyor yani ping düşük görünse bile pinge sebep oluyor gibi bişey o yüzden sağlıklı çalışmadı geri modemi takmak zorunda kaldım
Teknik detayını bilmiyorum fakat bende sıkıntı çıkarmadı. Fakat ilk ayarladığımda yalnızca wifi üzerinden bazı sitelere giremiyordum. Routerı fabrika ayarlarına sıfırladım ve sorun ortadan kalktı. Eğer üşenmezseniz siz de reset atmayı deneyin.

Geri
Yukarı