OpenWRT destekli modem-router önerisi

@AreYouOkey hocam güncel olarak satılan mi 4a routerlere openwrt kuruluyor mu acaba ? Ben de ona göre alacağım da.
Aldığınız satıcıya sormanız daha garanti olacaktır. EON chipe sahip cihazlara kurulum yapılmıyor. Satıcıya üretim yılını sorun almadan önce, 2020 üretim ise sorun çıkaracağını sanmıyorum. Geçen @Darkw0lf arkadaşa kurulumu sağladık sıkıntısız, yeni almıştı oda.

@AreYouOkey Hocam merhaba. Xiaomi 4a router’lar için bir kurulum videosu vs varsa paylaşabilir misiniz? Sizi de yormamak adına direkt oradan bakar kurarım. Router’ı sıfır almadım yeni sürüm olmasın diye. İkinci el aldım. Bugün yarın gelir. Umarım destekleyen sürümdür

@AreYouOkey Hocam merhaba. Xiaomi 4a router’lar için bir kurulum videosu vs varsa paylaşabilir misiniz? Sizi de yormamak adına direkt oradan bakar kurarım. Router’ı sıfır almadım yeni sürüm olmasın diye. İkinci el aldım. Bugün yarın gelir. Umarım destekleyen sürümdür
Hocam güncel kurulum videosu yok fakat başka bir forumda birisi kurulumu adım adım anlatmıştı. Şuanda burada başka forum linki atamam ama eğer Discord nickinizi verirseniz ekleyeyim özelden atayım size kurulumu. Oradan bakarak sıkıntısız kurarsınız.

Hocam güncel kurulum videosu yok fakat başka bir forumda birisi kurulumu adım adım anlatmıştı. Şu anda burada başka forum linki atamam ama eğer Discord nickinizi verirseniz ekleyeyim özelden atayım size kurulumu. Oradan bakarak sıkıntısız kurarsınız.

Hocam teşekkür ederim öncelikle. ssavas #9360 çok sağ olun

Son düzenleme:
GıbırNetteyim.

Arada sırada bende de düzgün gibi görünüyordu sonra geri bozuluyordu oluyor öyle.

Evet bunu senin başka bir konuda da görmüştüm bende ana modemi tekrar devreye soktum tek fark bu sefer wlan kapalı direk lan üzerinden wan ile router'a bağlı gayet stabil oldu.
@JRScarface
SQM'i kapattığım zaman sözde bu değerleri alıyormuşum:
Eki Görüntüle 1374772

Tamamen yalan Türk telekom sorunun altından kalkamayınca aklınca kendine çözüm olarak siteye optimizasyon yapmış. Sadece wawefrom'da bufferbloat yok çok komikler. Tabiki kendim test ettiğimde durumu gördüm
İlk önce referans olması açısından boşta 1.1.1.1 ping testim:
Eki Görüntüle 1374792
Test:
Eki Görüntüle 1374774
Eki Görüntüle 1374775
Upload başladığı anda pingin sıçraması. Aynı şekilde SQM kapalı DSLreports testi:
Eki Görüntüle 1374778

Buda SQM açık aynı speedtest testi:
Eki Görüntüle 1374784

SQM açık wawefrom:
Eki Görüntüle 1374788

DSLReports SQM:
Eki Görüntüle 1374789
Hocam A+ değerini vermiş fakat neden low latency gaming kısmında ünlem var?

Hocam A+ değerini vermiş fakat neden Low latency Gaming kısmında ünlem var?

1659182228777.png

O zaman GIBIRNet kullanıyordum unloaded ping değeri fazlaydı. Ondan dolayı öyle oluyordu şu anda TurkNet'te durum bu.

Geri
Yukarı