Opera GX bağlantınız güvenli değil hatası

Emirhanistebro

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Opera GX kullanıcısıyım ve son birkaç gündür yaşadığım ve beni sinir hastası eden bir hata alıyorum. Bağlantınız özel değil diye bir hata. Bu hatayı nasıl çözebilirim? Bir de şöyle bir saçma şey var google.com'dan arattığımda(zaten varsayılan arama motoru diye geçiyor)bu hatayı alırken google.com.TR'den arattığımda bu hatayı almıyorum?

1630473071379.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Opera GX kullanıcısıyım ve son birkaç gündür yaşadığım ve beni sinir hastası eden bir hata alıyorum. Bağlantınız özel değil diye bir hata. Bu hatayı nasıl çözebilirim? Bir de şöyle bir saçma şey var google.com'dan arattığımda(zaten varsayılan arama motoru diye geçiyor)bu hatayı alırken google.com.TR'den arattığımda bu hatayı almıyorum?

Eki Görüntüle 1154718

Tarih ve saatinizi kontrol edin.
Alternatif yol, Opera kullanmayın.

Kardeşim opera ve opera ürünlerini seviyorsan kullan bende de aynı hata var. VPN ile girdiğinde çözülüyor fakat tam çözümünü ben de bulamadım. Bir de üstteki arkadaşlara söylüyorum; Eğer bir sorunun çözümünü bilmiyorsanız yorum yapmayın kabalık ve kalabalık yapıyorsunuz.

Örneğin:

Soru:7k laptop önerisi

Cevap:Bak kardeşim fiyatı arttırıp 16k yapabilirsen macbook pro var ehü ehü.

Artı -1 Eksi
Google'da da hata almanızın sebebi Opera ve Google Chrome'un aynı altyapıyı kullanmasından kaynaklanıyor (chromium) örneğin şu an bilgisayarınız üzerinden Edge tarayısı ile bir aratma yaptığınızda hatasız bir şekilde internete çıkabildiğinizi görürsünüz.

Bu hata genellikle geçersiz sertifika ayarları, AV programlarının sayfayı engellemesi, yanlış saat ve tarih ayarları gibi sorunlardan dolayı olur.
Sizin sorununuz ise çok yüksek ihtimalle sertifika ayarlarından kaynaklı;
İlk olarak Opera'yı sıfırlayın; Ayarlar sekmesinde arama çubuğuna "ayarları sıfırla" yazarak bulabilirsiniz. Sıfırlanmış ayarlar ile tarayıcının durumunu tekrar kontrol edin.
Eğer bu çözüm olmadıysa Opera'yı tamamen kaldırıp tekrar kurun.
Sorun hâlâ devam ederse; Arama çubuğuna "internet özellikleri" yazıp, karşınıza çıkan sayfada üstteki seçeneklerden "içerik" sekmesine geçin, ardından "SSL durumunu temizle" seçeneğine tıklayınız.
Bu işlemden sonra oturumu kapatıp açıp, tarayıcının durumunu tekrar deneyin, sorun çözülmezse yine aynı menüde "SSL durumunu temizle" butonunun sağındaki "Sertifikalar" butonuna tıklayın, manuel olarak düzgün çalışmayan sertifika var mı diye kontrol ediniz (açıklama kısmında sertifikanın durumu hakkında bilgi yazar). Eğer sorunlu bir sertifika varsa, silip tekrar kurunuz.
Bu yöntemler de işe yaramazsa DNS ayarlarınızı yapılandırın.
Sorun hâlâ devam ediyorsa Windows güncellemelerini kontrol edin, güncelleme varsa bilgisayarınızı güncelleyin.

Umarım çözüme kavuşursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı