Opera GX güvenli midir?

Opera'nın gerçek sahipleri Opera'yı Çin'li bir şirkete sattı, bazıları güvenli olmadığını söylüyor. Ben bütün satın alma işlemlerimi FireFox kullanarak yapıyorum, onun dışında Opera GX kullanıyorum. Alternatif olarak Opera'nın eski sahiplerinin tarayıcı olan Vivaldi'yi öneririm.

Chromium güvenlik alt yapısını kullandığından pek sorun yaşamazsın. Ama gizliliğe değer veren bir tarayıcı değildir. Opera'yı Çinli firmaya satan eski geliştiricisinin yeni tarayıcısı Vivaldi'yi öneririm.
Arayüz olarak Opera GX daha az göz yorucu ve daha fazla özelleştirmeye sahiptir.
Daha önceden de anlatmıştım. Vivaldi özellik çıkardıktan sonra Çinli firma aynı özellği kendisine uyarlıyor. Geliştirme kısmı tamamen başka tarayıcılardan esinlenmek, kendilerine has bir gidişatları yok.
Vivaldi tarayıcısı hakkında kafana bir şey takılırsa, yeni konu açıp sorabilirsiniz.

Opera kullanma düşünceniz varsa, bağlantıda ayar ve uzantı önerisi yapmıştım. Zaten GX harici sunduğu 2-3 özellik dışında aynı ayarları sunuyor. Bu arada normal Opera performans ve akıcılı olarka GX'den daha iyidir. En azından bir göz atmanızı öneririm.

Geri
Yukarı