Opera GX için stabil çalışan YouTube reklam engelleyici

Alternatiflere ve açıklamaya gerek yok hocam ben araştıracağım zaten daha sonra boş vaktim olursa tartışabiliriz. Desteğiniz için teşekkürler Firefox'a bir geçeyim önerdiğiniz ayarlara bakayım. 2010 civarında en son kullanmıştım herhalde, uzun zaman oldu :)

Vivaldi'ye de bakabilirsiniz Opera'yla çok benzerler rahat alışırsınız.

Vivaldi'ye de bakabilirsiniz Opera'yla çok benzerler rahat alışırsınız.
Teşekkürler, Firefox'a geçtim ve şu anlık bir sıkıntı yok. Konu kapanabilir, uBlock Firefox'da stabil bir şekilde çalışıyor.

@Liutenant Geri dönüş yapın demeyeceğim. Çünkü Opera tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Ama Ublock origin düzgün çalışabilmesi için, diğer reklam engelleme uzantı ya da ayarlarının kapatılması gerekiyor.

Kabaca şöyle anlatıyım. YouTube adlı site reklam engellemeyen Opera filtresi yüzünden, Ublock origin reklam engellemesini bozuyor. Yani Opera'nın yetersiz filtresi yüzünden ''Reklamları atla'' yazısı çıkıyor. Çünkü tarayıcıya gömülü bir ayar olduğundan, uzantıya göre daha hızlı tepki veriyor.

Mesela reklam engelleme uzantısını kapatın uyarısı veren siteleri, Ublock origin filtreleri atlıyor. Ama aynı anda Opera dandik reklam engelleme özelliğini açarsanız, bu uyarıyı vermeye devam edecektir. Bu yüzden reklam engelleme filtresi olan ayar ve uzantıları birlikte kullanmanın bir faydası yok.

Son düzenleme:
Reborn OS kullanıyorum. Kurulumda KDE veya Gnome seçip kullanabilirsin. Gayet kullanışlı.
Cyber Sec alanında çalışacağım için Kali'yi kurdum. Debian tabanlı ve gayet memnunum.
@Liutenant Geri dönüş yapın demeyeceğim. Çünkü Opera tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Ama Ublock origin düzgün çalışabilmesi için, diğer erklam engelleme uzantı ya da ayarlarının kapatılması gerekiyor.

Kabaca şöyle anlatıyım. YouTube adlı site reklam engellemeyen Opera filtresi yüzünden, Ublock origin reklam engellemesini bozuyor. Yani Opera'nın yetersiz filtresi yüzünden ''Reklamları atla'' yazısı çıkıyor. Çünkü tarayıcıya gömülü bir ayar olduğundan, uzantıya göre daha hızlı tepki veriyor.

Mesela reklam engelleme uzantısını kapatın uyarısı veren siteleri, Ublock origin filtreleri atlıyor. Ama aynı anda Opera dandik reklam engelleme özelliğini açarsanız, bu uyarıyı vermeye devam edecektir. Bu yüzden reklam engelleme filtresi olan ayar ve uzantıları birlikte kullanmanın bir faydası yok.
Teşekkürler hocam yukarıda yazdığım gibi Firefox'a geçtim, 3 gün oldu sanırım ve memnunum.

Geri
Yukarı