Opera GX incelemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Opera GX > Chrome.
Şu an betada olan özelliği sayesinde EBA gibi karanlık temada olmayan siteleri otomatik olarak karanlık temaya çeviriyor.
Karanlık tema Chrome için açılabiliyor. Opera GX ile aynı oluyor siteler. Technopat'ın bir videosu vardı nasıl açılacağı ile ilgili.

Eksilerinden bahsedelim biraz :)

-RAM ve CPU kısıtlamayı açtığınızda siteler çökebiliyor.
-Chrome'dan az RAM tükettiği falan yok, aksine ben kullanırken Chrome'dan fazla RAM tüketiyordu.
-Karanlık teması hoş fakat bazı sitelerde hatalar yapıyor.
-Opera GX'te bazı videolar izlerken kasarken diğer tarayıcılarda bu sorunu yaşamıyorum.

Tabii tarayıcı daha tam çıkmadı hataları olacak. Umarım optimizasyonunu sağlar, kasma ve çökme sorunlarını giderirler.
Chrome ile karşılaştırdım kesinlikle daha az CPU ve Ram tüketiyor, Ben kısıtlamaları açık tutuyorum ama hata falan almıyorum, Karanlık tema da açık hiçbir sitede hata almadım ?

• Beğen
İfadeler: RPM
Chrome ile karşılaştırdım kesinlikle daha az CPU ve Ram tüketiyor, Ben kısıtlamaları açık tutuyorum ama hata falan almıyorum, Karanlık tema da açık hiçbir sitede hata almadım ?
Chrome'da 720P video izlerken 400MB kullanırken, Opera 700MB civarı kullanıyordu. CPU kullanımları ise baş başa 50% falandı. Karanlık temayı açınca Instagram hatalıydı hatırladığım kadarıyla. Technopat koyu temasını açmayın Opera'nın kendi koyu temasını açın bu konuların yanında çıkan avatarlar beyaz oluyor. Araştırırsanız çoğu kişinin kısıtlamaları açtığı için çöktüğünü ve bundan şikayetçi olduğunu görebilirsiniz. Şu an Slimjet kullanıyorum 200MB civarı kullanıyor.

Chrome'da 720P video izlerken 400MB kullanırken, Opera 700MB civarı kullanıyordu. CPU kullanımları ise baş başa 50% falandı. Karanlık temayı açınca Instagram hatalıydı hatırladığım kadarıyla. Technopat koyu temasını açmayın Opera'nın kendi koyu temasını açın bu konuların yanında çıkan avatarlar beyaz oluyor. Araştırırsanız çoğu kişinin kısıtlamaları açtığı için çöktüğünü ve bundan şikayetçi olduğunu görebilirsiniz. Şu an Slimjet kullanıyorum 200MB civarı kullanıyor.
Güncellemeleri yaptığınıza emin misiniz ? Ya da ben karşılaştırıken bir hata mı yaptım ?

Güncellemeleri yaptığınıza emin misiniz ? Ya da ben karşılaştırıken bir hata mı yaptım ?
Güncellemeleri kendisi otomatik yapıyordu, ben bi' süredir kullanmıyorum. Aptal aptal çöküp PC'yi kastırıyor. Tek işime yarayan tarafı oyunlar gösteriyordu ve yandaki Instagram ve Discord özelliği. Onun dışında her şey diğer tarayıcılarda var. Ayrıca son zamanlarda Opera'nın reklam engelleyicisi Youtube'da hata verdiğini de duydum.

Güncellemeleri kendisi otomatik yapıyordu, ben bi' süredir kullanmıyorum. Aptal aptal çöküp PC'yi kastırıyor. Tek işime yarayan tarafı oyunlar gösteriyordu ve yandaki Instagram ve Discord özelliği. Onun dışında her şey diğer tarayıcılarda var. Ayrıca son zamanlarda Opera'nın reklam engelleyicisi Youtube'da hata verdiğini de duydum.
Bu sıkıntıları yaşamıyorum.

Bu sıkıntıları yaşamıyorum.
Diğer güncellemeler ile tekrar bozulacaktır, ilk çıktığında da problem yoktu. Gelen güncelleme ve saçma eklentiler bozuyor. Bozulduğu zaman konu açtığınızda ilk ben yazacağım 😉

Dün test ettim ve işlemciyi gereksiz şekilde yoruyor. Ayrıca en basit sayfalarda bile grafik işlemciyi de anlamsız bir şekilde kullanıyor. Opera GX kullanmak için 2 sebep; karanlık sayfa özelliği (beta olarak veriliyor.), bir de klavye tuşlarına ses veriyor.

Diğer güncellemeler ile tekrar bozulacaktır, ilk çıktığında da problem yoktu. Gelen güncelleme ve saçma eklentiler bozuyor. Bozulduğu zaman konu açtığınızda ilk ben yazacağım 😉
1 yıldır Opera GX kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Ayrıca Youtube için mükemmel bir tarayıcı resmen. Bazen reklamlar hiç çıkmıyor, bazen de çıkar çıkmaz reklamı geç tuşuna basabiliyorum.
Tek eksisi ana sayfa tuşu. Chrome veya Firefox kullanırken Ev simgesindeki ana sayfa tuşuna bastığımda hemen google.com.tr'ye dönebiliyordum ama bunda o özellik yok maalesef.

1 yıldır Opera GX kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Ayrıca Youtube için mükemmel bir tarayıcı resmen. Bazen reklamlar hiç çıkmıyor, bazen de çıkar çıkmaz reklamı geç tuşuna basabiliyorum.
Tek eksisi ana sayfa tuşu. Chrome veya Firefox kullanırken Ev simgesindeki ana sayfa tuşuna bastığımda hemen google.com.tr'ye dönebiliyordum ama bunda o özellik yok maalesef.
Hatalı dediğim işte, reklam çıkıyor reklamı atla diyorsunuz bazen ise oynatılamadı diyor 20 30 saniye bekledikten sonra video açılıyor. Bir kaç kişi yaşamamış olabilir ama GX sorunları olan ve 1 yılını yeni dolduran bir tarayıcı. Bu kadar yok efsane yok böyle demeye gerek yok kendisi farklı kılan şey kısıtlama sistemi ama o da bazı sitelerde çökmelere sebep oluyor. Diğer temadır, eklentidir falan onları başka tarayıcıya da kurabiliyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı