Opera GX kullanmalı mıyım?

Yani güvenlik açığı varsa kullanmam.
Hocam güvenlik açığı değilde güvenliği kötü yani herhangi bir parmak-izi koruması sağlamıyor siteler sizin hakkında daha fazla bilgi ediniyor. Ayrıca opera bence eskide kaldı, firefox-brave gibi yeni nesil tarayıcılara yer verilmeli diye düşünüyorum.

Hocam güvenlik açığı değil de güvenliği kötü yani herhangi bir parmak-izi koruması sağlamıyor siteler sizin hakkında daha fazla bilgi ediniyor. Ayrıca Opera bence eskide kaldı, Firefox-Brave gibi yeni nesil tarayıcılara yer verilmeli diye düşünüyorum.

Edge'de veri satma yok değil mi ona göre bir deneylim.

Edge'de veri satma yok değil mi ona göre bir deneylim.

Edge/Chrome/Opera/Opera gx hepsi gizlilik ve reklamlama açısından berbat tarayıcılar. Verilerim satılmasın diyosanız bu konuda brave/firefox hatta açık kaynak kodlu Librewolf'u önerebilirim. Ayrıca gizlilik korumaları daha iyi.

Edge/Chrome/Opera/Opera gx hepsi gizlilik ve reklamlama açısından berbat tarayıcılar. Verilerim satılmasın diyosanız bu konuda brave/firefox hatta açık kaynak kodlu Librewolf'u önerebilirim. Ayrıca gizlilik korumaları daha iyi.

Verileri tam olarak bilmiyorum şifreler gibi bir şeyler mi?
Eğer satılırsa bilgilerim görünüyor mu?

Verileri tam olarak bilmiyorum şifreler gibi bir şeyler mi?
Eğer satılırsa bilgilerim görünüyor mu?
Hocam reklam amaçlı kullanılıyor işte. Bunu her şirket zaten yapıyor ama firefox, brave gibi saydığım tarayıcılar minimal düzeyde veri topluyor. OperaGX seri numarasına kadar topluyor mesela PC'nin. Ben biraz bu konularda takıntılıyım ama sizi bilmem.

OperaGX'in fingerprint koruması yok bu arada, brave/firefox gibi tarayıcılarda var. Hem daha hızlı gezinti yapıyorsunuz hem de siteler sizin hakkınızda daha az veri öğrenebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı